Vysílací unie chystá náhradu za zrušenou Eurovizi

foto Ilustrační foto - Zpěvák a tanečník Ben Cristovao se s písničkou Kemama stal 3. února 2020 v Praze vítězem národního kola Eurovize a bude Českou republiku reprezentovat na soutěži Eurovision Song Contest.

Ženeva/Rotterdam - Evropská vysílací unie (EBU) chystá náhradu za mezinárodní písňovou soutěž Eurovize, jejíž letošní ročník se zrušil kvůli šíření koronaviru. Nový televizní pořad, který se bude vysílat v termínu plánovaného finále hudebního klání 16. května, by se měl podle EBU nést v duchu jednoty a pospolitosti.

Nový pořad ponese název Eurovision: Europe Shine A Light a vysílat by se mohl ve všech zemích, které plánovaly odvysílat finále písňové soutěže. Letošního ročníku hudebního klání Eurovize se měli účastnit zástupci více než 40 zemí světa včetně Česka.

Náhradní show se bude natáčet v Nizozemsku, kde se měl konat i letošní ročník Eurovize.

"Vyzýváme všechny stanice, které se měly účastnit tohoto ročníku písňové soutěže Eurovize, i členy EBU v dalších zemích, aby show odvysílali v duchu jednoty a pospolitosti," uvedl zástupce EBU Jon Ola Sand.

Zaznít by během náhradního večera měla aspoň část všech 41 písní, s nimiž měli původně zpěváci v Rotterdamu soutěžit. Interpreti ovšem zůstanou každý ve své vlasti. Zazpívat by měli během asi dvouhodinového večera i někteří soutěžící z minulých ročníků.

Mezinárodní písňová soutěž Eurovize se koná každoročně od roku 1956. Podle odhadů mělo letošní finále v televizi sledovat až 200 milionů diváků. Česko letos do mezinárodního klání vyslalo zpěváka a tanečníka Bena Cristovaa. Soutěž v Česku měla vysílat Česká televize.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je úterý 2. března 2021

Očekáváme v 17:00 6°C

Celá předpověď