Výrobci elektromobilů vedou v Číně cenovou válku

foto Elektromobil Volkswagen ID.3.

Také automobilka Volkswagen se na čínském trhu zapojila do souboje výrobců elektrických vozidel o přízeň zákazníků. Ty chtějí přilákat podstatným snížením cen svých produktů. Ceny nejdříve začala snižovat americká Tesla a místní značky se tomuto trendu přizpůsobily.

Nyní zareagovali zodpovědní činitelé největší evropské automobilky a rozhodly o snížení ceny modelu ID.3 na 125.900 jenů, což je v přepočtu zhruba 380.000 Kč.

Jelikož u nás stojí nejlevnější provedení stejného vozu 990.900 Kč, znamená to, že čínští zákazníci si za stejné peníze můžou koupit 2,6 kusů tohoto modelu.

V Číně je v útrobách Volkswagenu ID.3 zabudována baterie s kapacitou 57,3 kWh, která zajišťuje dojezd na jedno nabití podle metodiky WLTP 348 kilometrů.

Nyní tedy bude Volkswagen ID.3 v Číně výrazně levnější než Tesla Model 3. Ovšem zákazníci stále můžou volit levnější elektromobily, včetně třeba přímého konkurenta, kterým je BYD Dolphin. Ten v přepočtu na české koruny stojí o 30.000 méně.

V segmentu elektromobilů se dosud v Číně Volkswagenu nedařilo příliš dobře. Jedničkou je zde BYD, který drží podíl 24 procent, Tesla pak z celkového koláče ukrajuje devět procent. Volkswagen dosáhl jen na tříprocentní podíl.

Naopak v Evropě začínají být nyní elektromobily Volkswagenu opravdu silným hráčem. Velmi k tomu přispělo zkrácení dodacích lhůt díky ukončení většiny problémů s dodávkami potřebných dílů od dodavatelů.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 15:00 19°C

Celá předpověď