Výrobce zahradních kuchyní z pískovce ze D. Králové v době covidu znásobil obrat

foto Výrobce kamenných zahradních kuchyní Hrdina & České pískovce ze Dvora Králové nad Labem na Trutnovsku. Na snímku ze 4. října 2021 je příprava pily na řezání kamene.

Dvůr Králové nad Labem (Trutnovsko ) - Výrobce kamenných zahradních kuchyní Hrdina & České pískovce ze Dvora Králové nad Labem na Trutnovsku za dobu covidové epidemie téměř ztrojnásobil obrat. Násobně větší poptávku eviduje po sestavách velkých kuchyní. Na rozdíl od jiných firem ve stavebnictví ji netrápí nedostatek materiálu, protože zásoby pískovce má dostatečné. ČTK to řekl kameník a majitel firmy Tomáš Hrdina.

Fotogalerie

Loni Hrdinova rodinná firma zvýšila obrat na 21 milionů korun z předloňských 11,5 milionu korun. Letos očekává tržby na úrovni 29 milionů korun.

"Za nárůst vděčíme paradoxně covidu, kdy lidé trávili víc času doma, začali si svůj domov zvelebovat a užívat," uvedl Hrdina, který je absolventem sochařské a kamenické školy v Hořicích. Zájem o stavby zakázkových zahradních kuchyní podle něj vzrostl v době pandemie u větších kuchyní dvojnásobně, u menších o více než 70 procent.

Surové bloky přírodního labského pískovce si firma, jejíž vznik sahá do roku 2008, zpracovává sama. Práci firma dává 25 lidem, při stavbě kuchyní, kamenných pecí a krbů spolupracuje s dalšími řemeslníky, jako jsou pokrývači, tesaři a kováři. Kromě Česka firma kuchyně dodává i na Slovensko a klienty má i v Chorvatsku, Německu, Irsku a Nizozemsku. Jedná o možnostech dodávek do USA.

Letos podle Hrdiny dvojnásobně vzrostl zájem o kuchyně s místem pro 15 až 25 lidí, které se dají uzavřít tak, aby se daly používat celoročně. Do kuchyně si lidé mohou nechat zabudovat vedle grilu také pec na pizzu, udírnu, výčepní zařízení, vinotéku, myčku, lednici či televizi. Cena menších kuchyní dvorského výrobce začíná na čtvrt milionu korun, větších na 350.000 korunách.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je sobota 27. listopadu 2021

Očekáváme v 23:00 1°C

Celá předpověď