Výpadek napájení omezil vlaky mezi Smíchovem a Dobřichovicemi

foto Ilustrační foto - Pohled na Smíchovské nádraží v Praze.

Praha - Výpadek napájení ve stanici Radotín dnes dopoledne omezil provoz vlaků na hlavní trati na Plzeň mezi pražským Smíchovem a Dobřichovicemi. Neplánovaná výluka souvisela s rekonstrukcí tratě, provoz byl obnoven před 14:00. Vyplývá to z vyjádření mluvčí Správy železnic Radky Pistoriusové a z webu Českých drah. Místo vlaků jezdily náhradní autobusy, později je přes Radotín přetahovaly motorové lokomotivy.

Napájení vypadlo před 10:00. "Zhruba dvě až tři hodiny tam bude provoz možný pouze dieselovými lokomotivami anebo se staženým sběračem," uvedla krátce po začátku výpadku Pistoriusová. Na modernizaci tratě se nyní pracuje mezi Smíchovem a Radotínem.

Regionální organizátor pražské integrované dopravy (ROPID) sehnal šest náhradních autobusů. Jako další možnost cestujícím doporučil autobusovou linku 244 mezi smíchovským nádražím a Radotínem. Rychlíky přes Radotín podle mluvčího ROPID Filipa Drápala směrem na Plzeň projížděly se staženým sběračem, v opačném směru je převážela motorová lokomotiva.

S využitím dieselové lokomotivy se později začaly přes Radotín převážet i osobní vlaky a vznikala už jen zpoždění do deseti minut, uvedly na webu České dráhy.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je sobota 6. března 2021

Očekáváme v 11:00 4°C

Celá předpověď