Dopravu v Praze komplikovaly uzavírky tunelů na městském okruhu

foto Policisté řeší dopravní nehodu ve Strahovském tunelu směrem na Smíchov, 22. listopadu 2022 v Praze.

Praha - Dopravu v Praze dnes od rána komplikovaly uzavírky tunelů na městském okruhu, vznikaly dlouhé kolony. Dejvický a Bubenečský tunel se na několik hodin uzavřely kvůli výpadku kamerového systému, řekla ČTK mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Provoz ve Strahovském tunelu směrem na Smíchov následně na zhruba dvě hodiny zastavily čtyři nehody celkem asi deseti aut, nikdo nebyl zraněn, uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Dejvický a Bubenečský tunel se podle webu TSK uzavřely v obou směrech kolem 05:30. Ve směru k Barrandovskému mostu se provoz obnovil kolem 07:30, ve směru na Troju před 08:15, uvedla Lišková.

Kolony na desítky minut vznikly podle dopravního webu Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ve Strakonické, Povltavské nebo Liberecké ulici. Velmi silný provoz zpomalil dopravu také na Jižní spojce zejména u Barrandovského mostu a v ulicích, které po povrchu kopírují trasu tunelů.

Před 09:00 auta bourala ve Strahovském tunelu. "Mám informace o čtyřech dopravních nehodách, srazilo se asi deset vozidel. Dopravní nehody se obešly bez zranění," řekl Rybanský. Provoz se zde podle mluvčího obnovil krátce po 11:00.

Počet nehod v Praze dnes ráno se ale nevymyká z normálu. "Od rána v Praze řešíme 30 dopravních nehod, což je standardní počet a není jich více než obvykle. Pro zajímavost v průměru jich denně řešíme okolo 110," uvedla policie dopoledne na twitteru.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je neděle 4. prosince 2022

Očekáváme v 9:00 4°C

Celá předpověď