Vymyšlená penalta, videorozhodčí byl asi na kafi, řekl Hejkal

foto Trenér Teplic Stanislav Hejkal.

Praha - Kouč teplických fotbalistů Stanislav Hejkal tvrdil, že se Slavia dostala v 29. minutě dnešního duelu 16. ligového kola do vedení z vymyšlené penalty. Podle kouče Severočechů jeho svěřenec Petr Kodeš v souboji Petera Olayinku nezasáhl a nefauloval. Hejkal nechápal, proč hlavní sudí Ondřej Pechanec nešel přezkoumat situaci na video. Podle videorozhodčího Pavla Fraňka však šlo o jasný pokutový kop.

Olayinka si v 27. minutě obhodil Kodeše, po souboji upadl a Pechanec ihned odpískal penaltu. "Teď jsme na to koukali ze všech možných úhlů a já jsem záběr, že tam kontakt byl, nenašel. Nezazlívám rozhodčímu Pechancovi, že pískl penaltu. Vzhledem k postavení, jaké měl, se možná domníval, že Kodeš Olayinku zasáhl. Ale ptám se, proč se aspoň nad tím nepozastavili rozhodčí u videa?" řekl na tiskové konferenci Hejkal.

"Je 21. století, máme vyspělou technologii, máme VAR a ten už poněkolikáté neodhalil věc ve prospěch nebo neprospěch Teplic. Proč mu neřekli, pojď se na to podívat, je to v rovině možná ano, možná ne? To byli někde na kafi? Proč máme VAR? Nerozumím tomu, nebo možná ano," dodal.

Rozhodčí ale vůbec nepochybovali o tom, že se o penaltu jednalo. "Hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop, my jsme tu situaci konzultovali. On nám to popsal a popsání korespondovalo s tím, co jsme viděli na obrazovce a tím pádem jsme potvrdili rozhodnutí - pokutový kop. Podle nás se jednalo o jasný pokutový kop," uvedl Franěk pro O2 TV.

"Asi měl jiné materiály než my. Koukali jsem i na televizní studio, na všechny dostupné záběry a tam kontakt nebyl vidět. Videorozhodčí řekne, že ano, tak je to asi odborník. Tak asi byla," řekl Hejkal ironicky.

Kodeš nevěděl, zda se Olayinky při zákroku dotkl. "Snažil jsem se odehrát balon, Olayinka tam šel šlapákem. Cítil jsem, že jsme hrál balon, možná i jeho nohu, ale bylo to hrozně rychlé, musím se na to podívat. Za mě si myslím, že je přísná, ale rozhodčí si ji asi obhájí," uvedl Kodeš.

"Penaltu jsem ze záznamu ještě neviděl. V reálu podle těch pohybů mi to přišlo jasné. Ani nebyly nějaké protesty, nikdo z teplických hráčů to nerozporoval. Já se k rozhodčím nevyjadřuji. Neudělal jsem to po poháru v Ostravě a neudělám to ani teď," řekl slávistický kouč Jindřich Trpišovský.

Teplické mrzelo, že sudí rozhodl spornou situaci v jejich neprospěch už poněkolikáté v sezoně. Výrazně je například poškodil při nedávné domácí remíze 1:1 se Spartou. "Nemám vůbec nic proti Slavii, hraje velmi dobře na mezinárodním poli. Jen mě mrzí, proč ten VAR nevyužijeme. Chtěl bych, aby jednou za půl roku rozhodl VAR v náš prospěch. Když jsou v tom Teplice, tak se to dlouho zkoumá a pak penalta není. Když je to proti Teplicím, tak se to ani nezkoumá. Hrajeme se Spartou a je proti nám gól po faulu Kayi, máme kopat dva pokutové kopy a nic. Chci jen spravedlnost," řekl Hejkal.

"Všichni v kabině říkají, že penalta nebyla. Já to neviděl. Ale je to furt stejné. Nevím, kolik mám karet a od pana Pechance mám tři žluté a jednu červenou. Už je to k smíchu. Já na něj sprostý nebyl, jen jsem říkal, ať se jde podívat na video. Řekl, že si byl stoprocentně jistý. To stejné je při standardce, když si lehne Stanciu bez ničeho a on řve na našeho hráče, že mu dá kartu. Tohle mě trochu štve. Slavia má takovou kvalitu, že nepotřebujeme pomoct," dodal teplický útočník Jakub Mareš.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je čtvrtek 4. června 2020

Očekáváme v 23:00 16°C

Celá předpověď