Vykolejený vlak ráno zablokoval trať z Ústí nad Labem do Prahy

foto V Nelahozevsi na Mělnicku vykolejil 19. srpna 2021 nákladní vlak.

Praha - Kvůli vykolejení čtyř vozů nákladního vlaku v Nelahozevsi na Mělnicku byl dnes ráno přerušený provoz na frekventované trati z Ústí nad Labem do Prahy. Vlaky zhruba tři hodiny nejezdily v úseku mezi stanicemi Kralupy nad Vltavou a Vraňany, po 8:00 byl obnoven provoz po jedné ze dvou kolejí, odpoledne byla částečně zprovozněna i druhá kolej. Opravit potřebuje už pouze úsek mezi Kralupy nad Vltavou a Nelahozevsí, což potrvá několik dní, ale už to výrazně neovlivní provoz. Nikdo se nezranil, škoda je po upřesnění odhadnuta na 4,5 milionu korun, příčinu vyšetřuje Drážní inspekce, řekla ČTK mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Podle původních informací vykolejily dva poslední vagony vlaku, Drážní inspekce ale vpodvečer svá zjištění upřesnila.

Vozy při vjezdu do stanice Nelahozeves vykolejily krátce po 5:00, zastaven byl provoz dálkových i regionálních vlaků. Odpoledne už vznikalo na spojích maximálně patnáctiminutové zpoždění. Na druhé koleji během dne pokračovalo vyšetřování nehody. "Následně proběhne odklízení následků nehody a také oprava poškozených betonových pražců a návěstidla," uvedla Friebová.

Škoda dosáhla podle aktuálního odhadu čtyři miliony korun na trati a 500.000 korun na vlaku. "Dle informací inspektorů šetřících mimořádnou událost nevykolejily dva poslední vozy vlaku, ale čtyři vozy, které byly řazeny přibližně v prostřední části.," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je neděle 29. května 2022

Očekáváme v 9:00 14°C

Celá předpověď