Vyjel vlak na počest Expo 2025

foto U příležitosti slavnostního odjezdu byla připravena kontejnerová souprava vedená vlakem EF210 typ 323. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili šéfové obcí prefektury Ósaka, viceguvernér prefektury Tokušima, Myakmyak a další.

U příležitosti dvouletého výročí Japonské mezinárodní výstavy 2025 v Ósace se ve stanici Suita Freight Terminal společnosti JR Freight uskutečnil slavnostní ceremoniál u příležitosti zahájení akce nazvané "Napříč souostrovím“.

Tento podnik pořádá organizace Yumeshima New Industry and Urban Creation Organisation ve spolupráci s Koalicí lídrů pro vytvoření budoucí společnosti regionu s mezinárodní výstavou Expo 2025. Cílem akce je vytvořit další impuls pro výstavu, na níž se JR Freight podílí jako zvláštní spolupracovník, píše server mynavi.

Místo konání slavnostního odjezdu se nachází v blízkosti místa konání Expo 1970. Počínaje tímto ceremoniálem se budou akce na podporu výstavy konat postupně na všech stanicích nákladních terminálů po celé zemi, přičemž závěrečný akt je naplánován na duben 2025 na stanici Adžikawaguči. Ta se nachází poblíž umělého ostrova Jumešima, který je adresou Expo.

Jun Takašina, zástupce generálního tajemníka Japonské asociace pro mezinárodní výstavy 2025, který na slavnostním ceremoniálu vystoupil s projevem, uvedl jako aktuální výzvu pro Expo "budování celonárodního impulsu pro Expo" a vyjádřil naději, že kontejnerová štafeta bude mít co do činění s výstavou. Vyjádřil rovněž naději, že železniční kontejnerová štafeta bude mít celostátní rozměr.

S projevem vystoupil také Kazuki Imahaši, výkonný ředitel JR Freight. Připomněl, že stanice Suita Freight Terminal letos oslaví 10. výročí svého vzniku, a zdůraznil spolupráci firmy při realizaci vize Expo "Navrhujeme společnost budoucnosti pro naše životy“.

Na akci se objevily také oficiální postavičky celé výstavy Myakmyak a Asociace železniční nákladní dopravy, Eco-Rail Mark-chan. Kontejnerový vlak se dal do pohybu na pokyn správce nákladového terminálu Suita a projel stanicí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pátek 2. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď