Vyjednavač EU s Británií Barnier oznámil svou nákazu koronavirem

foto Ilustrační foto - Vyjednavač EU pro brexit Michel Barnier míří na schůzku v Bruselu na snímku z 28. října 2019.

Brusel - Michel Barnier, hlavní vyjednavač EU v rozhovorech o budoucí podobě vzájemných vztahů unie s Británií po brexitu, dnes oznámil, že byl pozitivně testován na nový koronavirus. V prohlášení zveřejněném na twitteru dodal, že se cítí dobře a neklesá na mysli.

"Chtěl bych vás informovat, že jsem byl pozitivně testován na #COVID19. Cítím se dobře, neklesám na mysli," napsal Barnier. Dodržovat prý bude všechny pokyny, a stejně se zachová také jeho tým. "Můj vzkaz všem, kdo jsou také zasažení nebo v izolaci: Společně se toho dostaneme," dodal dlouholetý francouzský a evropský politik a diplomat.

Podporu Barnierovi na twitteru bezprostředně vyjádřil předseda Evropské rady Charles Michel, který mu popřál brzké uzdravení.

Druhé kolo rozhovorů, které se původně mělo konat v Londýně tento týden, bylo kvůli epidemii koronaviru zrušeno už minulý čtvrtek. Plán na jednání prostřednictvím videokonference se dosud neuskutečnil.

Mnoho expertů nyní míní, že bude kvůli problémům způsobeným koronavirem nutné prodloužit přechodné období ve kterém se Británie ocitla po odchodu z Evropské unie 31. ledna, připomněl bruselský server Politico. Britská vláda nicméně zatím trvá na tom, že se bude držet plánovaného časového rozvrhu. Navzdory pandemii chce tak Londýn s Bruselem dohodu o budoucích vztazích po brexitu nadále dojednat do konce roku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 25. května 2020

Očekáváme v 3:00 10°C

Celá předpověď