Výhru Rusů nad Finskem vidělo v Petrohradu přes 71 tisíc diváků

foto Hokejový turnaj Channel One Cup v Petrohradu, součást Euro Hockey Tour, utkání Rusko - Finsko. Brankář Ruska Igor Šestjorkin zneškodňuje šanci Finska.

Petrohrad - Ruští hokejisté ovládli Channel One Cup poté, co v závěrečném utkání hraném na fotbalovém stadionu v Petrohradu před 71.381 diváky deklasovali Finsko 5:0. Zopakovali tak prvenství z listopadového prvního dílu Euro Hockey Tour, turnaje Karjala.

Duel v petrohradské Gazprom Areně se hrál se zataženou střechou a mohl se pochlubit druhou nejvyšší návštěvou v historii na mezinárodním utkání. Více diváků navštívilo jen 7. května 2010 zápas mistrovství světa na fotbalovém stadionu v Gelsenkirchenu, kde se sešlo 77.803 fanoušků.

Celkem na aktivity včetně koncertů zavítalo na akci v Petrohradu 81 tisíc lidí. Fanoušci se mohou těšit na stejném místě ještě na duel KHL mezi domácím SKA a CSKA Moskva, který se bude hrát v sobotu 22. prosince.

První branky se zaplněné ochozy v Petrohradu dočkaly minutu před koncem první třetiny, kdy otevřel skóre Kaprizov. Ve 26. minutě zvýšil při Partanenově vyloučení Tokranov.

Sborná využila v polovině utkání i další početní výhodu při Ojamäkiho pobytu na trestné lavici, kdy se trefil bek Něstěrov. Hned za 49 sekund zvýšil další zadák Gavrikov už na 4:0. Výsledek dovršil v 55. minutě Grigorenko. Gólman Šesťorkin si výjimečný zápas vychutnal s čistým kontem.

Hokejový turnaj Channel One Cup v Petrohradu, součást Euro Hockey Tour:

Rusko - Finsko 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Kaprizov (Jelesin, M. Grigorenko), 26. Tokranov (Gusev, Plotnikov), 30. Něstěrov (Kuzmenko), 31. Gavrikov (Barabanov, Tokranov), 55. M. Grigorenko (Šalunov, Blažijevskij). Rozhodčí: Hodek, Hradil (oba ČR) - Šalagin, Šišlo (oba Rus). Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 71.381.

Sestavy:

Rusko: Šesťorkin - Něstěrov, Blažijevskij, Gavrikov, Tokranov, Antipin, Jelesin, Pedan, Vasilevskij - M. Grigorenko, Loktionov, Kaprizov - Gusev, Prochorkin, Barabanov - Kadějkin, Andronov, Plotnikov - Kuzmenko, Kablukov, Ketov. Trenér: Ilja Vorobjov.

Finsko: Ortio - Hakanpää, Leskinen, Virtanen, Friman, Hietanen, Jürgens, Vainio, Jokipakka, Lindbohm - J. Peltola, Sallinen, Junttila - Puustinen, Kalapudas, Rajala - Turunen, Luostarinen, Partanen - Hakulinen, J. Lajunen, Ojamäki. Trenéři: Jukka Jalonen.