Vyhlášení Fotbalisty roku se vrátí do tradiční podoby, uskuteční se 29. května

foto Ilustrační foto - Výsledky 54. ročníku ankety Fotbalista roku ČR byly vyhlášeny 18. března 2019 v Praze. Zleva talent roku David Lischka, nejlepší trenér Pavel Vrba, celkový vítěz ankety Tomáš Vaclík a fotbalistka roku Kateřina Svitková.

Praha - Anketa Fotbalista roku proběhne poprvé od roku 2019 opět tradiční prezenční formou. Vítězové jednotlivých kategorií budou vyhlášeni v Praze v neděli 29. května. Fotbalová asociace ČR, která anketu pořádá, o tom informovala v tiskové zprávě.

Kvůli pandemii koronaviru se slavnostní vyhlášení v minulých dvou letech nekonalo jako tradiční galavečer. V obou případech zvítězil záložník West Hamu a kapitán národního týmu Tomáš Souček.

"Stejně jako se fanoušci vrací na stadiony, tak se i anketa Fotbalista roku konečně zase vrací ke své obvyklé podobě. Jsem moc rád, protože si to ocenění hráči a hráčky v osobní, nenahraditelné podobě zaslouží. Na osobní předávání cen se těší i celý český fotbal," uvedl předseda FAČR Petr Fousek.

Vítězové byli v minulých letech vyhlašováni v březnu během reprezentační přestávky, tentokrát budou výsledky oznámeny později. "K přesunu na květen nás donutily okolnosti. Jednak jsme na konci loňského roku při plánování této akce nevěděli, jaká budou v březnu platit koronavirová opatření. A zadruhé jsme kladli maximální důraz na přípravu před baráží o postup na mistrovství světa a nechtěli jsme narušovat koncentraci galavečerem. Rozhodli jsme se proto pro přesun na květnový termín, těsně před červnovým reprezentačním srazem," vysvětlil Fousek.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pátek 30. září 2022

Očekáváme v 19:00 11°C

Celá předpověď