Výdejny mohou vydávat i vlastní zboží, upravila vláda výjimku

foto Výdejní okénko jednoho z obchodů v nákupním centru v Ostravě na snímku z 22. října 2020. Z nařízení vlády se v celé zemi kvůli koronavirové epidemii až na výjimky uzavřela většina obchodů.

Praha - Provozovny, kam si lidé chodí vyzvedávat zásilky z internetových obchodů, nemusí vydávat jen zboží třetích stran, ale také své vlastní. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) po zasedání vlády novinářům řekl, že kabinet upravil příslušnou výjimku ze zákazu maloobchodního prodeje, který kvůli koronavirové epidemii platí od dnešního rána.

Maloobchodní prodejny jsou podle rozhodnutí vlády mimo provoz do konce nouzového stavu, který je aktuálně vyhlášen do 3. listopadu. Výjimku mají prodejny základního sortimentu, kabinet mezi ně zařadil také "provozovny umožňující vyzvednutí zboží a zásilky od třetí strany".

Prymula uvedl, že kabinet se rozhodl formulaci upravit. "Je jasné, že tato formulace nebyla ideální, protože zamezovala velkým řetězcům vydávat zboží své, proto se ta formulace upravila tak, aby toto bylo možné," řekl novinářům ministr.

Prodejny na výdejny přeměnil například řetězec s elektronikou Datart. Lidé, kteří si z jeho e-shopu objednají zboží si ho mohou v obchodech vyzvednout. Nemají možnost si zboží vyzkoušet, personál výrobky nepředvádí. "Kontakt je omezený pouze na odběr zboží. Ve výdejnách dodržujeme všechna bezpečnostní a hygienická opatření, preferujeme bezhotovostní platbu. Výdejny lidé najdou v prostoru našich prodejen, které jsou upravené tak, aby sloužily pouze jako místa k osobnímu odběru zboží," uvedla mluvčí sítě Eva Kočicová.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je středa 25. listopadu 2020

Očekáváme v 9:00 0°C

Celá předpověď