Vydavatelství Indies slaví 30 let na scéně, vydává rock i folklor

foto Milan Páleš, majitel vydavatelství Indies Scope, které oslavilo 14. února 2020 v brněnském Sono centru 30 let činnosti.

Brno - Třicet let činnosti oslavilo vydavatelství nezávislé hudby Indies, které fanouškům nabízí rock, folklor i další žánry. Brněnské Sono Centrum od časného podvečera postupně plnili muzikanti i jejich fanoušci. Vydavatelství pro ně připravilo program na dvou scénách, slavnostní uvedení nových nahrávek i vzpomínku na některé zesnulé interprety spjaté se značkou Indies - Jitku Šuranskou, Zuzanu Navarovou a Filipa Topola.

Fotogalerie

Na Valentýna v roce 1990 otevřela v Brně půjčovna kompaktních disků, která se později proměnila v přední značku nezávislé hudby v Česku. "Vydali jsme více než 800 titulů," uvedl jeden ze zakladatelů Milan Páleš.

Žánrové rozpětí Indies vždy bylo a nadále zůstává široké. Právě dnes vychází třeba druhé profilové album Horňácké cimbálové muziky Kubíci. Jsou na něm fašankové písně, uvedl Páleš. Další novinkou je album Davida Pomahače známého z dua Kieslowski. "Ještě v létě to vypadalo na svižnou kytarovou desku, nakonec je z toho smutná pomalá deska," řekl dnes novinářům Pomahač.

Připravují se také třeba nahrávky písničkáře s pseudonymem Cermaque nebo kapely Kulturní úderka, která oslaví 25 let na scéně. V plánu je připomenout písničkáře Karla Vepřeka, chystá se nové album dua Tara Fuki a záznam společného vystoupení Hradišťanu, Spirituál Kvintetu a Dagmar Peckové.

V roce 2007 se vydavatelství Indies Records rozdělilo na tři subjekty Indies Scope, Indies MG a Indies Happy Trails. Někdejší zakladatelé ale dál spolupracují, mají společnou distribuci. Celých 30 let funguje prodejna hudby a lístků na koncerty v centru Brna. Název Indies nese také nahrávací studio a produkční agentura.

Vůbec prvním vydavatelským počinem Indies byla deska Steak! od kapely Meat-House Chicago I.R.A. z roku 1991. Následovaly třeba nahrávky Zuzany Navarové, Ivy Bittové, Hradišťanu, Psích vojáků, Už jsme doma, Radůzy, Gipsy.cz, Jablkoně, Nylon Jail nebo Květů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je čtvrtek 1. října 2020

Očekáváme v 5:00 8°C

Celá předpověď