Vydatný déšť může v části Česka rozvodnit řeky

foto Lidé pod deštníky. Ilustrační foto.

Praha - V části Česka, hlavně na severu a jihu republiky, bude dnes v noci a v úterý vydatně pršet a déšť možná rozvodní řeky. Vyplývá to z dnešní výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Hladiny řek mohou podle meteorologů místy dosáhnout prvního povodňového stupně ze tří a v povodí Chrudimky ojediněle druhého stupně.

"V noci na úterý a v úterý přes den se v oblasti jižních Čech, Českomoravské vrchoviny, východních, severovýchodních a severních Čech a Jeseníků vyskytnou vydatné srážky. Místy naprší 30 až 60 milimetrů (30 až 60 litrů na metr čtvereční, v Jeseníkách, Krkonoších a na Šumavě výjimečně kolem 70 milimetrů," oznámil ČHMÚ. V Jeseníkách a na Českomoravské vrchovině se navíc v úterý přes den přechodně objeví bouřky se silnějšími dešti.

Během úterního večera už bude zřejmě déšť na většině míst slábnout. Na jihu Čech ale čekají meteorologové oslabení srážek až ve středu ráno.

Výstraha před vydatnými dešti platí pro Pardubický a Liberecký kraj, většinu Královéhradeckého kraje a části Vysočiny a Ústeckého, Olomouckého a Moravskoslezského kraje do úterních 22:00 a pro Klatovsko a celý Jihočeský kraj až do středečních 06:00.

Výstraha před povodněmi s vysokým stupněm nebezpečí platí pro Chrudimsko od úterních 12:00 do středečních 12:00. Pro dalších několik regionů pak ČHMÚ vyhlásil na stejnou dobu výstrahu před povodněmi s nízkým stupněm nebezpečí. Platí pro Liberecký a Královéhradecký kraj a části Vysočiny a Pardubického, Středočeského, Ústeckého, Olomouckého a Moravskoslezského kraje.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 22. srpna 2019

Očekáváme v 23:00 17°C

Celá předpověď