Vydáním kompletu Nadechnutí uzavřel Čechomor další úspěšnou etapu

foto Ilustrační foto - František Černý ze skupiny Čechomor, která s velkoplošnou projekcí filmu Rok ďábla zahájila 30. srpna 2018 mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady.

Praha - Vydáním kompletu Nadechnutí uzavřela skupina Čechomor další úspěšnou etapu své hudební kariéry. Box čtyř CD kompletuje nahrávky Nadechnutí, Nadechnutí jinak, Nadechnutí živě a Nadechnutí akusticky. Bonusové akustické CD obsahuje vybrané písně nahrané během nedobrovolné odstávky od koncertů v době protipandemických opatření. Turné je naplánováno na červenec. ČTK o tom za kapelu informovala Kateřina Králová.

"Nadechnutí akusticky je deska, na které jsme ukázali, jak celý projekt vznikal a kam až se dostal," uvedl kytarista a zpěvák František Černý.

Skupina Čechomor se v projektu Nadechnutí spojila s Kumpanovými muzikanty. Široká škála hudebních stylů od symfonické hudby až po českou dechovku nabízí nový a neobvyklý zvuk. Nadechnutí patří podobně jako Proměny k zásadním albům skupiny. Za jeho milionový obrat v prodeji převzal Čechomor loni zlatou a platinovou desku.

"V Nadechnutí komplet najdete projekt v několika polohách, ta akustická byla jediná, která nám chyběla. Záměr natočit i akustickou verzi jsme měli hned na začátku, ale dostali jsme se k tomu až na konci," podotkl houslista a zpěvák Karel Holas.

Během července absolvuje Čechomor tradiční Kooperativa tour. Již nyní nabízí kapela ochutnávku v podobě klipu k písni Kdyby mně tak bylo - akusticky. První ze série čtrnácti koncertů se uskuteční 2. července v Olomouci, turné končí 31. července ve Znojmě.

Skupina Čechomor se původně jmenovala 1. českomoravská nezávislá hudební společnost a vznikla v roce 1988 ve Svitavách. Její členové nejprve hráli na tržištích kramářské písně. I když později jejich hudba získala rockovější náboj, folklorní základ v ní zůstal. První album Dověcnosti vydal Čechomor v roce 1991. Přelomem v historii kapely byl rok 2001, za který její členové získali tři ceny Anděl - jako skupina roku, za album Proměny i za stejnojmennou skladbu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je čtvrtek 25. února 2021

Očekáváme v 11:00 10°C

Celá předpověď