Východočeské divadlo obnovilo provoz plenérovým představením

foto Východočeské divadlo Pardubice 28. května 2020 uvedlo po vynucené přestávce způsobené epidemií koronaviru první představení. Na letní scéně na Kunětické hoře zahájilo pohádkovým příběhem Kráska a zvíře.

Ráby (Pardubicko) - Východočeské divadlo v Pardubicích uvedlo po vynucené přestávce způsobené koronavirem první představení. Na letní scéně na Kunětické hoře herci odehráli pohádkový příběh Kráska a zvíře, kterou podle staré francouzské pohádky vytvořil básník František Hrubín. Divadlo bylo zavřené od poloviny března.

Fotogalerie

Na vyhlídku se obvykle vejde kolem 600 diváků, dnes mohlo přijet 290 lidí. Rozesazení diváků bylo ob řadu a každé třetí sedadlo v řadě zůstalo volné. Nasazení roušky zůstalo na uvážení diváků. "Zájem o vstupenky měli i další diváci, ale ty jsme bohužel museli kvůli dodržení bezpečnostních podmínek odmítat," řekl Smetana.

Divadlo rozmístilo na vyhlídce informační cedule o dodržování rozestupů, o používání dezinfekce, uvaděčky a obsluhující personál byly v rouškách. Představení bylo výjimečně bez přestávky, aby se lidé během ní příliš neshlukovali.

"V současné chvíli už pro herce neplatí žádné omezení, hrají i zkoušejí bez roušek, samozřejmě však za přísných hygienických podmínek, dezinfekce při vstupu do divadla, časté mytí rukou, v zákulisí se snažíme o neshlukování," řekl Smetana.

Krásku a zvíře divadlo uvedlo v premiéře v červnu 2016, režíruje ji Petr Novotný. Hudbu a texty písní napsal Michal Hrůza. Pro hudebníka to byla první spolupráce s divadlem.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je čtvrtek 21. ledna 2021

Očekáváme v 11:00 3°C

Celá předpověď