Vůdce KLDR je spokojen s cestou delegace do Jižní Koreje

foto Ilustrační foto - Severokorejský vůdce Kim Čong-un (snímek z 23. prosince 2017).

Pchjongjang - Severokorejský vůdce Kim Čong-un je spokojený s průběhem návštěvy Jižní Koreje delegací KLDR. Podle severokorejské státní tiskové kanceláře KCNA chce Kim dále prohloubit nynější vřelé klima usmíření a dialogu, které mezi Pchjongjang a Soulem panuje, napsala v noci na dnešek agentura Reuters. Severokorejská delegace navštívila Jižní Koreu u příležitosti začátku zimních olympijských her.

Zprava jihokerjský premiér I Nak-jon, mladší sestra autoritářského vůdce Kim Čong-ila Kim Jo-čong a předseda severokorejského parlamentu Kim Jong-nam, který je formální hlavou KLDR. Jihokorejský prezident Mun Če-in hostil při zahajovacím ceremoniálu delegaci vysokých představitelů KLDR včetně Kimovy sestry Kim Jo-čong. Ta poté při jednání v Soulu pozvala jihokorejského prezidenta na návštěvu své země, což by mohlo znamenat první setkání vůdců obou Korejí po více než dekádě.

Kim podle severokorejských médií vydal důležité pokyny k možným krokům, které by k udržení nynější vstřícné atmosféry mezi Pchjongjang a Soulem pomohly. Podrobnosti ale oznámeny nebyly.

Jižní Korea v pondělí uvedla, že bude usilovat o setkání rodi rozdělených v 50. letech válkou na Korejském poloostrově.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je neděle 23. září 2018

Očekáváme v 7:00 12°C

Celá předpověď