Vůdce Kim opět zdolal na bílém koni na horu Pektu

foto Severokorejský vůdce Kim Čong-un na vrcholu hory Pektu.

Pchjongjang - Severokorejská média dnes zveřejnila sérii fotografií, na nichž je zachycen vůdce země Kim Čong-un, jak na bílém koni zdolává "posvátnou" zasněženou horu Pektu. Jde o již druhou takovou cestu za uplynulé dva měsíce. Naposledy na 2750 metrů vysokou sopku Kim vystoupil v říjnu. Podle analytiků jsou takováto propagandistická gesta zpravidla předzvěstí nějakého zásadního prohlášení. Severokorejská agentura KCNA uvedla, že sevorokorejská vládnoucí strana uspořádá tento měsíc zasedání ústředního výboru, na němž se budou řešit blíže neupřesněné "zásadní" otázky.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un míří na bílém koni na vrchol hory Pektu. Kima na horu rovněž na bílých koních doprovázeli další činitelé a jeho manželka. Nejnovější cesta na Pektu se uskutečnila v době, kdy se blíží vypršení lhůty, kterou Kim dal Washingtonu na představení nových postupů k záchraně jaderné diplomacie, uvedla agentura AP.

USA žádají, aby se Severokorejci nejprve vzdali vývoje jaderných zbraní, teprve potom jsou ochotny odvolat sankce uvalené na KLDR za její jaderné a raketové zbrojní testy. Pchjongjang by zase rád viděl postupné rušení hospodářských sankcí výměnou za dílčí kroky v odzbrojovacím procesu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je úterý 14. července 2020

Očekáváme v 7:00 14°C

Celá předpověď