Všichni fotbalisté jsou po Albánii fit, tým měl v přípravě na Euro volnější den

foto Přípravné fotbalové utkání: ČR - Albánie, 8. června 2021 v Praze.

Praha - Čeští fotbalisté měli den po úterní výhře 3:1 nad Albánií v generálce na mistrovství Evropy volnější den bez tréninku. Zdravotní stav týmu se oproti úvodu závěrečné přípravy na šampionát zlepšil a všichni hráči jsou v pořádku. Ve čtvrtek si reprezentanti poprvé zatrénují na Strahově, kde budou mít během Eura základnu. V sobotu odletí k pondělnímu úvodnímu utkání základní skupiny v Glasgow proti domácímu Skotsku.

"Zdravotní stav se nám průběžně lepší. Největší problémy jsme měli na začátku kempu, což mělo trošičku vliv na úvod přípravy. I směrem k prvnímu utkání v Itálii. Některé hráče jsme nemohli využít. Jsme rád, že do druhého utkání už jsme šli se všemi kluky, že byli k dispozici. A aktuálně je stav dobrý," řekl při on-line tiskové konferenci asistent trenéra Jiří Chytrý.

Jeho svěřenci se od minulého pondělí chystali na kempu v Jižním Tyrolsku a do pátečního duelu s Itálií v Boloni (0:4) nemohli zasáhnout defenzivní univerzál Tomáš Holeš a útočník Adam Hložek. Stejně jako stopeři Ondřej Čelůstka a Tomáš Kalas, kteří měli rovněž zdravotní problémy, ale už mohli v generálce proti Albánii hrát.

Hložek v Jižním Tyrolsku doléčil zranění kyčle. "Absolvoval jsem tam vlastně individuální přípravu s týmem fyzioterapeutů a doktorů. Začal jsem terapiemi, rozvolňováním a masážemi. Postupně jsem se dostával do posilovny, kde jsem začínal cvičit. Následně na kolo, než jsem mohl začít běhat a připojit se k týmu," uvedl osmnáctiletý talent pro YouTube kanál reprezentace.

Národní tým dnes neměl na programu žádný trénink a hráči měli volnější den. "My trenéři jsme dnes dopoledne seděli a dělali jsme analýzu našeho utkání. Sledovali jsme také (přípravný) zápas Skotska s Nizozemskem," uvedl Chytrý.

Vedení reprezentace nakonec zrušilo základnu v Edinburghu vzhledem k hrozbě karantény pro celý tým i v případ jediného případu koronaviru a mužstvo bude během turnaje trénovat na Strahově. K jednotlivým zápasům bude český celek létat. Čtyři dny po pondělním duelu se Skotskem v Glasgow nastoupí reprezentanti tamtéž proti Chorvatsku a 22. června v Londýně proti Anglii.

"Samozřejmě je to nepříjemnost v tom smyslu, že je jiné být na tom kempu a odjet na utkání jen krátce z hotelu autobusem, nebo cestovat. Ale situace je prostě taková, není úplně nová. Kluci jsou na to zvyklí z klubových, ale i reprezentačních zápasů. Nezbývá nám, než se s tím vyrovnat," řekl Chytrý.

Tým je podle něj na Euro hodně nažhaven i přesto, že nebude bydlet v dějišti. "Je to rozdíl, než když přijedete do dějiště šampionátu, všude je to obrandované, dýchne to na vás a země tím žije. Ten pocit je silnější. Na druhu stranu jak to cítíme z kluků, tak napětí a vzrušení z turnaje v týmu je. Kluci ví, že se jede na velký turnaj a mají obrovskou motivaci uspět," dodal Chytrý.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

32°C

Dnes je pátek 18. června 2021

Očekáváme v 15:00 33°C

Celá předpověď