Všichni čeští vodní slalomáři prošli na SP v Seu d'Urgell do víkendových bojů

foto Ilustrační foto - Závody Světového poháru ve vodním slalomu, 12. června 2021 v Praze. Semifinále K1 muži, Vít Přindiš z ČR.

Seu d'Urgell (Španělsko) - Všech dvanáct českých vodních slalomářů postoupilo na Světovém poháru v Seu d'Urgell do víkendových semifinále. Nejlépe se úvodní kvalifikační jízda na olympijském kanálu vydařila kajakáři Vítu Přindišovi, který postoupil třetím nejlepším časem. Kajakářka Kateřina Minařík Kudějová a kanoistka Tereza Fišerová postoupily z pátých míst, nejlepší z kanoistů Václav Chaloupka byl desátý.

Evropský šampion Přindiš přiznal nervozitu před první jízdou. "Jelikož těch závodů za poslední dva měsíce moc nebylo. Dneska mi to ale kromě jedné pasáže uprostřed klouzalo, vycházelo mi to podle plánu," uvedl v tiskové zprávě.

Spolu s ním pojedou v sobotu i Ondřej Tunka a Jakub Krejčí, čerstvý a nečekaný mistr republiky. Mistr světa i Evropy do 23 let se poprvé na světové scéně představil loni na Světovém poháru v Tacenu, kde skončil šestý. "Je tady mnohem víc závodníků, hlavně těch z top 10, a nervozita je asi trochu větší. Celkově mě ale mistrovství republiky nakoplo a je to motivace předvést co nejlepší výkon a dál trénovat," řekl Krejčí.

V sobotních kajakářských semifinále se představí i Karolína Galušková a Lucie Nesnídalová, která uspěla ve druhé jízdě. Do nedělních semifinálový jízd kanoistek postoupila přímo i Martina Satková a na druhý pokus Eva Říhová. Mezi muži Chaloupku doplní Vojtěch Heger a po opravě také Tomáš Rak. Olympijští medailisté Jiří Prskavec a Lukáš Rohan závody v Seu vynechávají.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je úterý 17. května 2022

Očekáváme v 21:00 13°C

Celá předpověď