Vrbenský si vybral tenis před fotbalem a myslí na desítku

foto Tenisový turnaj O pohár prezidenta ČTS - finále muži, 28. května 2020 v Praze. Michael Vrbenský v utkání proti Zdeňku Kolářovi.

Praha - Jsem česká tenisová naděje, píše o sobě Michael Vrbenský na svých webových stránkách a v prvním turnaji po koronavirové pauze ukázal i veřejnosti, že nemusí jít o planá slova. Na pražské Spartě si poprvé zahrál před televizními kamerami a v konkurenci české špičky slavil titul.

"Vítězství si cením a doufám, že na to navážu," řekl dvacetiletý tenista na tiskové konferenci po finálové výhře nad Zdeňkem Kolářem. Nejcennější skalp získal Vrbenský v úvodním utkání, v kterém si na antuce z pozice 405. hráče světa poradil se současnou českou jedničkou a 65. hráčem dvouhry ATP Jiřím Veselým.

S raketou běhal odmalička, jelikož je z poděbradské tenisové rodiny. Pod otcovým vedením hrál od čtyř let a aktuálně ho vede kouč Dušan Karol. Do 12 let hrál i fotbal. "V útoku, ale pak mě to vpředu nebavilo, tak jsem rok chytal," řekl. Pak se rozhodl pro bílý sport. "Vždycky jsem tíhl k individuálnímu sportu," dodal.

Zatím se zdá, že udělal dobře. Před čtyřmi lety vyhrál Pardubickou juniorku a v roce 2017 si zahrál finále čtyřhry juniorů na slavné trávě ve Wimbledonu. "Jaké mám tenisové plány? Jako každý tenista - hrát ATP turnaje a být v desítce," pronesl hráč, jehož idolem je dvacetinásobný grandslamový vítěz Roger Federer.

Na turnaji O pohár prezidenta ČTS se Vrbenský cítil jako v bavlnce. Běžně zatím hrává na nižším okruhu Futures, kde se musí o všechno start sám. "Ani fanoušci tam nechodí. Tady jich bylo víc. A poprvé jsem hrál před televizními kamerami, což pro mě bylo přínosem a další dobrou zkušeností," řekl Vrbenský.

Na dvorcích ve Stromovce, kde tenisově vyrůstá od šesti let, předváděl solidní servis i hru od základní čáry. Dokázal i úspěšně bodovat na síti.

Má tenisového a mentálního kouče i fyzioterapeuta. V době pandemie trénoval s Lukášem Rosolem. "Nabídl mi to a tři týdny jsme spolu hráli. Když viděl, co bych mohl do budoucna zlepšit, tak mi to řekl. Moc si toho vážím," uvedl Vrbenský.

Český tenis po odchodu Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka do sportovního důchodu čeká na novou ikonu. Veselý má potenciál, ale za ním zatím zeje mezera. Loni se mluvilo o mladších nadějích Jonáši Forejtkovi a Jiřím Lehečkovi. "Doufám, že se nás dopředu dostane co nejvíc a uděláme větší stopu, než je teď," dodal Vrbenský.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je pátek 22. ledna 2021

Očekáváme v 7:00 3°C

Celá předpověď