Vraštil se Šimánkem postoupili do finále ME, další Češi dnes neuspěli

foto Ilustrační foto - Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek na dvojskifu lehkých vah 24. července 2021.

Mnichov - Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek postoupili na dvojskifu lehkých vah do finále mistrovství Evropy ve veslování v Mnichově. Další tři české posádky dnes v bojích o medailovou účast neuspěly a čekají je starty ve finále B.

Čtvrtá posádka z loňských olympijských her v Pekingu Vraštil, Šimánek ovládla svoji opravnou jízdu stylem start - cíl. Hned v prvních metrech dvoukilometrové trati se Češi dostali do vedení a první místo už neopustili.

Ze začátku s nimi držely krok portugalská a španělská dvojice, po polovině trati ale Španělé Manel Balastegui a Caetano Horta Pombo odpadli. Čtvrtá posádka z minulého ME nakonec druhé bratry Afonsa a Dinise Costaovy i přes kontrolovaný závěr porazila téměř o dvě sekundy.

"Dnes vše šlo podle plánu. Oproti včerejšku panovaly o něco lepší podmínky, i když tu stále fouká silný protivítr. Finále A na velkých závodech je vždycky skvělý zážitek, tak jsme rádi, že se nám do něj povedlo kvalifikovat," sdělil Šimánek ČTK.

Boj o medaile českou dvojici čeká v neděli po poledni. "S predikcemi radši nebudu předbíhat. Jsou tam olympijští vítězové a bronzoví medailisté z Tokia, takže o konkurenci není nouze," dodal Šimánek.

Dalším českým veslařům se postoupit mezi šest nejlepších posádek nepodařilo. Dvojka bez kormidelnice Pavlína Flamíková, Radka Novotníková i dvojskif lehkých vah Kristýna Neuhortová, Veronika Činková obsadily v opravách čtvrté místo. Párová čtyřka Filip Zima, Tomáš Šišma, Dalibor Neděla, Jan Fleissner byla v semifinále pátá. Nejblíže postupu byly Flamíková s Novotníkovou, které ještě na kilometru vedly, poté je ale předjely irská, řecká i italská dvojice.

Skifařka Lenka Antošová a dvojskif Jakub Podrazil, Jan Cincibuch budou o postup do finále bojovat v sobotu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je čtvrtek 1. června 2023

Očekáváme v 17:00 26°C

Celá předpověď