VOP CZ bude armádě opravovat tanky, zakázka má hodnotu 450 mil.

foto Ilustrační foto - První den Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil Armády ČR 16. září v Mošnově. Na snímku je ukázka jízdních vlastností tanku T-72M4CZ z výzbroje 7. mechanizované brigády.

Šenov u Nového Jičína (Novojičínsko) - Podnik VOP CZ ze Šenova u Nového Jičína se bude české armádě až do konce roku 2021 starat o opravy a údržbu tanků. Celkový objem zakázky činí 450 milionů korun. Rámcovou dohodu na opravy a udržování provozuschopnosti tanků T-72M4 CZ podepsali zástupci VOP CZ a ministerstva obrany na konci roku. ČTK to dnes sdělil mluvčí VOP CZ Petr Bohuš.

Mluvčí ministerstva obrany Jana Zechmeisterová řekla, že česká armáda má k dispozici 30 modernizovaných tanků T-72 M4CZ. Modernizoval je VOP CZ, který má na servis této techniky výhradní právo. Vyprošťovací tanky má armáda tři.

"Rámcová dohoda umožní nejen běžné opravy tankové techniky T-72M4 CZ a vyprošťovacího tanku VT-72M4 CZ, ale i defektace či zvláštní druh údržby ZDÚ 6 a ukládání techniky. Nová smlouva potvrzuje nastoupený trend rozvoje našeho podniku, umožňuje udržet i rozvíjet specializované profese a celkovou zaměstnanost v regionu," uvedl ředitel VOP CZ Marek Špok.

Podnik podle něj stále hledá nové zaměstnance pro vojenskou i civilní strojírenskou výrobu. "Nabíráme svářeče, obsluhu CNC strojů, strojní zámečníky a další výrobní profese a také technology nebo konstruktéry," uvedl Špok.

VOP CZ je státní podnik založený ministerstvem obrany a jeho hlavním cílem je zabezpečovat potřeby české armády. Zabývá se vývojem, výrobou, opravami, servisem a modernizacemi především pozemní vojenské techniky. V minulosti podnik pro armádu vyrobil například 107 obrněných vozidel Pandur. Má přes 860 zaměstnanců.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je úterý 23. října 2018

Očekáváme v 3:00 5°C

Celá předpověď