Vondroušová bude hrát semifinále Roland Garros v pátek od 11:00

foto Česká tenistka Markéta Vondroušová.

Paříž - Tenistka Markéta Vondroušová bude hrát semifinále Roland Garros v pátek od 11:00. Její utkání s Britkou Johannou Kontaovou pořadatelé zařadili na nový dvorec Simonne Mathieuové, který je třetím největším kurtem v areálu.

Druhé ženské semifinále mezi turnajovou osmičkou Ashleigh Bartyovou z Austrálie a sedmnáctiletou Američankou Amandou Anisimovovou, která ve čtvrtfinále vyřadila obhájkyni titulu Rumunku Simonu Halepovou, bude rovněž od 11:00 na kurtu Suzanne Lenglenové.

Na centrálním dvorci Philippa Chatriera zahájí ve 12:50 program jedenáctinásobný šampion Rafael Nadal a švýcarský navrátilec na pařížskou antuku Roger Federer. Pak se bude hrát druhé semifinále mezi vítězi dnešních čtvrtfinálových duelů.

Semifinále ženské dvouhry se mělo hrát původně dnes, ale kvůli propršené středě ho pořadatelé museli o den odložit. V pátek navíc není úplně příznivá předpověď počasí, i když by nemělo pršet tolik jako ve středu. Proto pořadatelé rozhodli, že se obě ženská semifinále budou hrát souběžně, aby měly obě finalistky obdobný čas na odpočinek. Finále by mělo být v sobotu.

Vondroušová si pětitisícový kurt Simonne Mathieuoové, který před letošním turnajem nově vyrostl v přilehlé botanické zahradě, vyzkoušela v zápase s Carlou Suárezovou. Ve třetím kole Španělku porazila dvakrát 6:4.

Páteční program:

Kurt Philippa Chatriera: 12:50 Federer (3-Švýc.) - Nadal (2-Šp.), Djokovič (1-Srb.)/A. Zverev (5-Něm.) - Thiem (4-Rak.)/Chačanov (10-Rus.)

Kurt Suzanne Lenglenové: 11:00 Bartyová (8-Austr.) - Anisimovová (USA).

Kurt Simonne Mathieuové: 11:00 Vondroušová (ČR) - Kontaová (26-Brit.).

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 29. května 2020

Očekáváme v 17:00 18°C

Celá předpověď