Volvo XC40 Recharge prošlo modernizací. Poznat moc není

foto Volvo XC 40 Recharge.

Jako jeden z nejméně rozpoznatelných faceliftů v historii automobilismu lze označit modernizaci vzhledu elektromobilu Volvo XC 50 Recharge.

Fotogalerie

Tato plně elektrická verze menšího SUV švédsko-čínské automobilky, které je na trhu rovněž ve variantě s pohonem plug-in hybrid, a dokonce také se spalovacím agregátem pod kapotou, má přesto nyní jinou příď.

Sice to chce pozorné oko, ale nakonec jdou rozeznat vyměněné hlavní přední světlomety (nyní pocházejí z novějšího modelu C40 Recharge) a přepracovaný přední nárazník. Na něm se ocitly výraznější hrany a prolisy než dříve.

Ještě méně změn je na zádi, kde se jen objevuje nová grafika v zadních svítilnách. Fotografie interiéru pak již neprozrazují vůbec nic nového.

Výrobce zatím neinformoval, zda se něco změnilo také na použité technice nebo na baterii. Zatím bylo Volvo XC40 Recharge k mání se dvěma verzemi vysokonapětové baterie a s pohonem pouze dvou nebo všech čtyř kol.

“Předokolka” poskytuje k využití výkon 231 koní a baterii s využitelnou kapacitou 67 kWh. To pak umožňuje ujetí cca 400 kilometrů na jedno nabití. Na segment prémiových vozů, do něhož se Volvo chce řadit, má také solidní cenovku – 1,184.000 Kč.

Verze s pohonem všech kol pak má výkon 408 koňských sil. Větší baterie je schopna uchovat využitelných 75 kWh, což postačuje na dojezd do cíle vzdáleného 418 kilometrů,. Navíc jde o auto s velmi solidními dynamickými parametry. Zrychlení z nuly na sto kilometrů v hodině je totiž jen 4,9 sekundy. Cena této verze před modernizací byla 1,419.000 Kč.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je sobota 1. dubna 2023

Očekáváme v 15:00 12°C

Celá předpověď