Volkwagen ID.7 bude pořádný kus auta. Odtajňování začalo.

foto

Volkswagen ID.7, který bude mít za přítomnosti redaktora portálu Autonaelektřinu.cz světovou premiéru 17. dubna v Berlíně, se zatím ukázal pouze s maskovanou karosérií. I z takovýchto snímků a samozřejmě z dosud odtajněných technických dat je zjevné, že tato elektrická a luxusnější paralela modelu Passat tento tradiční typ největší evropské automobilky zásadně přeroste.

Fotogalerie

Auto totiž od předního po zadní nárazník měří 4961 milimetrů, což je o citelných 186 milimetrů více než v případě současné generace Passatu. Také je v porovnání s ním je ID.7 širší o 30 a vyšší o 50 milimetrů.

Zákazníci budou mít na výběr ze dvou velikostí trakční baterie. Ta menší nabídne využitelných 77, větší pak 85 kWh. I s tou menší dojezd podle měření v cyklu WLTP překoná hranici šest set kilometrů, s větší pak bude možné absolvovat na jedno nabití vzdálenost sedm set kilometrů.

Konstruktéři pro tento automobil vyvinuli nový pohonný elektromotor. Ten má výkon 282 koňských sil a pohání zadní kola.

Bude také možné využít rychlejší dobíjení stejnosměrným proudem oproti stávajícím modelům na platformě MEB. Má se jednat až o 200 kW.

Na rozdíl od vnějších panelů karosérie, které jsou dosud pokryté maskovací fólií, vnitřek vozu již Volkswagen odtajnil. Dominantou je patnáctipalcový centrální systém, pomocí kterého se ovládají prakticky veškeré funkce. Také třeba klimatizace. Mělo by to však být intuitivnější než dosud.

Ve výbavě bude moci být například audiosystém Harman Kardon nebo sedačky s funkcí vyhřívání, ventilování i masáže.

Auto bude na trhu ještě před koncem letošního roku. Verzi sedan na jaře roku 2024 doplní kombík.

Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď