Volkswagen zahájil v Číně cenovou válku s Teslou

foto Nový model Volkswagen ID.4

Německá automobilka Volkswagen hodlá v Číně převzít od Tesly vůdčí úlohu na trhu s prodeji elektromobilů. Vyplývá to ze zveřejněného ceníku modelu ID.4., který začíná v této zemi prodávat. Zákazníky chce nalákat výhodným poměrem cena/výkon.

Fotogalerie

Vstupní cena jejího plně elektrického SUV je těsně pod úrovní 200.000 RMB (tedy 666.000 Kč). Jde o variantu s menší vysokonapěťovou baterií a v základním výbavovém stupni. Ovšem také verze s nejvýkonnnějším akumulátorem a s vylepšenou výbavou (ceny 219, případně 239 tisíc RMB) jsou stále výhodnější než rovněž v Číně vyráběná Tesla Model 3 Standard Range Plus. Za tu dealeři Tesly požadují minimálně 249.900 RMB.

Ve prospěch výrobku s logem VW navíc hovoří lepší hodnota dojezdu na jedno nabití a také tvar karosérie. Tesla Model 3 je totiž sedan, zatímco ID.4 lze pokládat za SUV. Vozy této kategoriie jsou v Číně, jako ostatně také v dalších částech světa, v současné době oblíbenější.

A ještě je tu jeden nezanedbatelný argument, který by měl misky vah v budoucnosti převážit ve prospěch největší evropské automobilky. Ta totiž v Číně působí již od osmdesátých let. Na zdejší trh vstoupila již v 80. letech jako vůbec první zahraniční značka. Od té doby zde dokázala získat velké množství příznivců.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je neděle 26. září 2021

Očekáváme v 7:00 11°C

Celá předpověď