Volkswagen v Číně navyšuje prodeje elektromobilů

foto Elektromobily Volkswagen ID.6.

Začátek prodejů svých moderních elektromobilů nebyl pro Volkswagen na největším světovém trhu s automobily bez problémů. Nyní však už značka mohla oznámit, že v září poprvé dosáhla pěticiferného měsíčního odbytu svých čistě elektrických vozů.

Konkrétně se statistika zastavila na čísle 10 126. Prodeje v tomto segmentu začaly Volkswagenu růst již od června. Tehdy činily přibližně 3400 kusů, v červenci se zvýšily až na téměř šest tisíc a v srpnu překonaly hranici 7000.

V současné době Volkswagen nabízí v Číně elektromobily ID.5 a ID.6, přičemž druhý jmenovaný je speciálně zkonstruovaný právě pro tento trh. Ještě do konce roku chce uvést do prodeje model ID.3.

Elektromobily, stejně jako auta se spalovacími motory, produkuje v této zemi ve dvou společných podnicích s čínskými firmami. Jedná se o o FAW Volkswagen a SAIC Volkswagen.

Volkswagen není sám, který se v Číně dostal na pětimístná čísla v měsíčních prodejích. Již před ním to dokázaly některé čínské značky a také Tesla.

Nejvíce elektromobilů v současnosti prodává Volkswagen na evropském území, Čína je aktuálně na druhém místě. Zatím poměrně malým trhem jsou USA. Tam dealeři každý měsíc předají zákazníkům jen kolem dvou tisíc elektromobilů s logem VW.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 27. března 2023

Očekáváme v 9:00 3°C

Celá předpověď