Volkswagen ukazuje vůz, který přijde na trh za pět let

foto Ilustrační foto - Připravovaný sedan Volkswagen Trinity

Wolfsburg - Hodně časně začala automobilka Volkswagen představovat design chystaného modelu Trinity. Podle informací tiskového oddělení největšího evropského výrobce osobních aut půjde o sportovní sedan s nízkou karosérií. Výroba bude spuštěna v roce 2026.

Mělo by se jednat o první model z řady chystaných elektrických vozidel další generace. Díky tomu bude mít uživatel k dispozici velmi dlouhý dojezd a současně také možnost ultrarychlého dobíjení.Navíc bude Trinity schopen minimálně část jízdy ujet zcela bez pomoci lidského řidiče.

Volkswagen uvedl, že již na počátku prodejů bude vůz schopen úrovně autonomní jízdy 2+ (auto je schopné v určitých podmínkách jet samo, ale řidič musí být připraven na signál převzít řízení), ale již v té době v něm budou instalovány techologie pro autotomní jízdu úrovně 4.

To znamená, že s výjimkou specifických podmínek jako je mlha, husté sněžení a podobně, se dokáže Trinity na stanovené trase pohybovat zcela sám. Řidič však nadále bude mít možnost, například pro zábavu, převzít řízení.

“Zpřístupníme autonomní jízdu mnoha lidem a vybudujeme neuronovou síť se schopností učit se. Tím vytvoříme předpoklady pro nepřetržitou výměnu dat ve flotile našich vozidel, která se tak budou vzájemně informovat například o stavu dopravy, překážkách nebo nehodách,“ uvedl šéf značky Volkswagen Ralf Brandstätter.

Po dlouhé jízdě na dálnici tak podle něho vystoupí cestující v cíli odpočatí. Vůz je totiž do zvolené destinace sám doveze, ať se jedná o cestu na dovolenou, nebo zpáteční jízdu ze zaměstnání domů. „Trinity bude tedy pro naše zákazníky jakýmsi ‚strojem času‘,“ říká Ralf Brandstätter.

Automobil se bude vyrábět v hlavní továrně značky ve Volwsburgu. V té době se také zásadně změní přístup k produkovaným modelům. Již na výrobní lince totiž vůz vždy dostane všechny prvky maximální výbavy. Ovšem zákazník si ty požadované bude moci takzvaně odemykat po zaplacení příslušného příplatku.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je neděle 19. září 2021

Očekáváme v 9:00 12°C

Celá předpověď