Volkswagen připravuje “unifikované” články pro elektromobily koncernu

foto Ilustrační foto - Laboratoře Volkswagenu pro výzkum a vývoj akumulátorových článků.

Již v roce 2025 budou z továrny Volkswagenu v Salzgitteru sjíždět z montážních linek nové unifikované články pro baterie elektromobilů. Mají být určeny pro segment vozů s vysokými objemy prodeje, tedy například rovněž modely mladoboleslavské automobilky Škoda.

Informovalo o tom tiskové oddělení Volkswagenu v souvislosti s informací o zprovoznění jedné z nejmodernějších evropských laboratoří pro výzkum a vývoj akumulátorových článků.

Nové unifikované články umožní snížení nákladů na akumulátory až o padesát procent.

Nové laboratoře, v nichž počet pracovníků do konce příštího roku přesáhne tisícovku, mají plochu 2500 čtverečních metrů a je v nich možné testovat  články až 200 různými analytickými postupy a také vyvíjet nové složení.

Rovněž zde budou ověřovat výkonnost a projevy stárnutí článků při jejich rychlém nabíjení a vybíjení. Například již nyní jsou testovány články, které lze nabít během 12 minut z 5 na 80 procent jejich kapacity.

V Salzgitteru, kde se původně vyráběly spalovací motory pro vozy značky Volkswagen i dalších, vzniká gigafactory s roční kapacitou výroby článků 40 Gwh. Do rroku 2030 hodlá Volkswagen společně s partnery provozovat v Evropě šest závodů na výrobu akumulátorových článků s cellkovou kapacitou 240 Gwh.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je úterý 6. června 2023

Očekáváme v 9:00 16°C

Celá předpověď