Volkswagen představil ID.6. Je určený pouze pro Čínu

foto Elektromobily Volkswagen ID.6 Crozz (vlevo) a ID.6 X.

Automobilka Volkswagen rozšířila svoji rodinu čistě elektrických vozidel řady ID. Model ID.6 je však určený výhradně pro čínský trh a v Evropě dostupný nebude.

Fotogalerie

Vůz konstruktéři vytvořili prodloužením vozu ID.4 o třicet centimetrů. Auto měří na délku poměrně úctyhodných 4876 milimetrů a je vysoké 1680 milimetrů.

Díky tomu tak vznikl v interiéru prostor pro namontování třetí řady sedaček. Do něho tak může nastoupit až sedm lidí.

Pohonné ústrojí je pak pochopitelně také převzaté z ID.4. To znamená, že zákazníci budou moci volit ze dvou velikostí trakční baterie. Menší má využitelnou kapacitu 58 kWh, větší pak 77 kWh. Podle činské normy na měření dojezdu tak dojezd činí buď 436 nebo 588 kilometrů.

Pohon obstará buď jeden elektromotor u zadní nápravy nebo dva. Verze s poháněnou pouze zadní nápravou mají výkon buď 132 nebo 150 kW, “čtyřkolka” pak disponuje výkonem 225 kW.

Zajímavé je, že ID.6 se bude prodávat v Číně ve dvou verzích, které se od sebe mírně liší také designem. Jiné jsou například nárazníky a rovněž grafika světel.

To proto, že vůz ID.6 Crozz bude vznikat v továrně společnosti FAW Volkswagen, která sídlí v Čchang-Čchunu, model ID.6 X pak v šanghajské společnosti SAIC. V obou má pochopitelně Volkswagen majetkový podíl.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je středa 6. července 2022

Očekáváme v 17:00 21°C

Celá předpověď