Volkswagen podle svého šéfa neplánuje zrušení 30.000 pracovních míst

foto Ilustrační foto - Ředitel koncernu Volkswagen Herbert Diess.

Wolfsburg - Šéf německého automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess se dnes snažil rozptýlit obavy zaměstnanců z propouštění. Podle agentury DPA mimo jiné prohlásil, že neexistuje žádný plán na zrušení 30.000 pracovních míst. Německý list Handelsblatt minulý měsíc s odvoláním na Diessovu prezentaci pro dozorčí radu informoval, že Volkswagen uvažuje o zrušení až 30.000 pracovních míst, aby snížil náklady a zvýšil konkurenceschopnost.

Na konci loňského roku měl Volkswagen po celém světě více než 665.000 zaměstnanců. Koncern má 124 továren, z toho 72 v Evropě. Jeho součástí je také česká Škoda Auto.

Volkswagen nyní pracuje na rozšiřování výroby elektromobilů, jeho cílem je vystřídat v čele globálního trhu s elektromobily amerického konkurenta Tesla. Reformy v podniku však vyvolávají obavy o pracovní místa a vytvářejí napětí mezi vedením a závodní radou.

Diess dnes prohlásil, že koncern v příštích letech neplánuje žádné rušení pracovních míst ve formě nové úsporného programu. Volkswagen podle něj nicméně hledá způsoby, jak zvýšit efektivitu práce. "Nejde primárně o rušení pracovních míst. Jde o to být konkurenceschopný," zdůraznil šéf Volkswagenu.

Koncern Volkswagen se nyní podobně jako další automobilky potýká s nedostatkem čipů pro výrobu automobilů. "Bohužel ani v příštím roce nebudeme schopni vyrobit všechny automobily, které bychom vyrobit mohli," uvedl dnes Diess. Kvůli nedostatku čipů letos musela omezovat výrobu také Škoda Auto.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je středa 25. května 2022

Očekáváme v 19:00 15°C

Celá předpověď