Volkswagen opět změní označení elektrických sportovních modelů

foto Ilustrační foto - Volkswagen ID.5 GTX

Nikoli GTX, což je v současnosti používané označení pro sportovně pojaté verze elektromobilů ID.4 a ID.5, ale tradiční GTI má dostat chystaný levný městský vůz ID.2. Vyplývá to z informací britského magazínu Autocar, kterému to prozradil dobře informovaný zdroj z automobilky Volkswagen. „GTX je mrtvé,“ uvedl.

Zatím sice oficiálně žádné informace o výkonech této sportovní verze ID.2 známy nejsou, ale leccos lze dovodit od sesterského modelu Cupra Urban Rebel. Ten se vloni prezentoval ve formě konceptu, přičemž jeho vpředu umístěný elektromotor měl výkon 223 koní a lidé z Cupry slibovali hodnotu zrychlení z nuly na sto během 6,9 sekundy.

ID.2 bude automobil, který by svým duchem měl navazovat na Golf, což je dlouholetý bestseller největší evropské automobilky. Jeho velikost má být zhruba čtyři a čtvrt metru, což je hodnota posazená mezi současné spalovací modely Polo a právě Golf.

Vnitřní prostor má také díky krátké kapotě a rovné podlaze uvnitř odpovídat právě většímu z těchto dvou jmenovaných vozů. Na poměry elektromobilů by navíc ID.2 nemělo být příliš těžké. Hovoří se o hmotnosti mezi 1600 a 1700 kilogramy.

O designu se dlouho vedly spory. Nakonec, po odchodu Josefa Kabaně z postu šéfa designu Volkswagenu, se zřejmě současné vedení rozhodlo pro směr, který navazuje na existující vozy ID.3-5. Sice se tradičně hovoří o jménu ID.2, ale nakonec prý není vyloučeno, že již tento vůz dostane označení ID.Golf.  Cenovka byla stanovena již dávno – 22 500 eur.

 Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď