Volkswagen již prodává ID.6 v Číně, Evropa definitivně mimo hru

foto Elektromobily Volkswagen ID.6.

Společnost FAW Group, která je společným podnikem čínského státu a německého koncernu Volkswagen, již zahájila dodávky nového elektromobilu VW ID.6 zákazníkům. Tento vůz má do názvu přidané slovo Crozz. Tím se bude odlišovat od designově mírně pozměněné verze VW ID.6 X, kterou brzy začne vyrábět další čínsko-německý podnik SAIC-Volkswagen.

Technické parametry mají obě verze shodné. Vůz je zkonstruován na základě MEB, kterou využívají také u nás známé vozy ID.3, ID.4 nebo Škoda Enyaq iV.

Oproti ID.4 je ID.6 o plných třicet centimetrů delší a od předního k zadnímu nárazníku tak měří 488 centimetrů. V interiéru se může nacházet buď šest nebo sedm sedaček.

Vůz může být vybaven akumulátorem buď s kapacitou 58 nebo 77 kWh. V závislosti na jeho verzi tak může dojezd v režimu NEDC činit 439 nebo 565 kilometrů.

Vrcholná verze může mít výkon až 225 kW, což zajistí elektromotory na obou nápravách.

Volkswagen předpokládá, že jedním z hlavních konkurentů na čínském trhu bude pro ID.6 Tesla Model 6. V boji o přízeň zákazníků hodlá sázet na nižší cenu (startuje v přepočtu na částce 37 000 USD, zatímco Tesla Model Y přijde nejméně na 42 500 USD) a také na prostornější interiér. Zatímco Tesla totiž měří na délku 475 centimetrů, model Volkswagenu je o třináct centimetrů delší.

I když Volkswagen minimálně pro nejbližší roky s výrobou a prodejem ID.6 v Evropě nepočítá, o možnosti nabízet tento vůz v severní Americe se prý ještě diskutuje.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je čtvrtek 28. září 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď