Volkswagen již prodal půl miliónu vozů řady ID

foto Ilustrační foto - Modely vozů Volkswagen ID: Volkswagen ID.4 GTX, ID.4, ID.3, ID.5 a ID.5 GTX.

O celý rok dříve, než vedení společnosti původně plánovalo, dosáhla automobilka Volkswagen hranice půl miliónu vyrobených kusů modelů elektrické řady ID. Informovalo o tom tiskové oddělení společnosti.

Tento milník byl překonán po 25 měsících od startu produkce modelu ID.3 v německém Cvikově.

Nyní již Volkswagen nabízí zákazníkům po celém světě kromě tohoto typu ještě vozy ID.4, ID.5 a speciálně v Číně rovněž ID.6.

"S naší kampaní na elektrickou mobilitu jsme na správné cestě a náš úspěšný příběh pokračuje. Naše zaměření se nemění – chceme z Volkswagenu udělat nejžádanější značku pro udržitelnou mobilitu,“ uvedla při této příležitosti Imelda Labbé, členka představenstva pro prodej, marketing a poprodejní služby ve Volkswagenu.

V současné době čeká na vyrobení dalších 135 000 těchto vozů, které si zákazníci objednali. Volkswagen prý dělá všechno pro to, aby čekací doby zkrátil, ale práci ve výrobních závodech dále komplikují problémy s dodávkami různých dílů.

Značka přesto chystá další velkou ofenzívu v oblasti osobních elektromobilů. Do roku 2026 hodlá uvést deset novinek. Z nich ovšem část připadne na facelifty ji prodávaných typů. Prvním z nich, jak již portál Autoaelektřinu informoval, se stane v polovině příštího roku model ID.3.

Kromě toho bude na konci příštího roku nově v nabídce sedan ID.Aero na rok 2024 je naplánován příjezd velkého kombi. Poté přijde na řadu také levný malý vůz s cenovkou do 25 000 eur.

Již v roce 2033 bude Volkswagen v Evropě vyrábět pouze elektromobily. 

  Autonaelektřinu.cz

 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je úterý 26. září 2023

Očekáváme v 19:00 19°C

Celá předpověď