Volkswagen ID.Buzz odtajněn

foto Volkswagen ID.Buzz

Po sérii snímků s barevným maskováním Volkswagen konečně odtajnil kompletní vizáž exteriéru a interiéru svého nového modelu ID.Buzz. Design skutečně upomíná na první verzi legendární dodávky s logem VW z druhé poloviny 20. století. Široká světla společně s logem automobilky vytvářejí dojem usmívajícího se obličeje.

Fotogalerie

Momentálně se světu ukazuje pouze verze s kratším (i když vzhledem k celkové délce 4 712 milimetrů) rozvorem s hodnotou 2988 milimetrů. Příští rok se má ovšem představit také varianta s prodlouženým rozvorem. Pak bude možné převážet šest až sedm pasažerů.

Momentálně je k dispozici také pouze jedinná výkonová verze elektromotoru, která roztáčí zadní kola vozu. Disponuje 204 koňskými silami. Vůz dosáhne na maximální rychlost 145 kilometrů v hodině.

Elektřinu si motor “bere” z vysokonapěťové sady akumulátorů s využitelnou kapacitou 77 kjWh. Dojezd na jedno nabití zatím Volkswagen nezveřejnil.

Jisté ale je, že baterii bude možné dobíjet výkonem buď 11 kW (střídavým proudem) nebo až 170 kW po připojení k stejnosměrné rychlodobíjecí stanici.

Osobní varianta bude zatím prodávána s pětimístným uspořádáním. Za druhou řadou sedaček je pak k dispozici ještě 1121 litrů pro zavazadla. Pokud se druhá řada sedaček sklopí, pak objem nákladového prostoru vzroste na více než 2200 litrů.

Nákladní verze bude třímístná (nebo alternativně dvoumístná). Nákladový prostor pojme 3,9 m3 a na podlahu lze umístit dvě europalety. Hmotnost nákladu může být maximálně 650 kilogramů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 15:00 9°C

Celá předpověď