Volkswagen ID.Buzz bude mít premiéru 9. března

foto Elektrický minibus Volkswagen ID.Buzz.

Teprve nyní je známo přesné datum odhalení Volkswagenu ID.Buzz. Duchovní nástupce legendární dodávky Transporter ve verzi z padesátých a šedesátých let, se zbaví kamufláže 9. března. Datum premiéry odhalil samotný generální ředitel německého koncernu Volkswagen Herbert Diess.

Na Twitteru sdílel skicu a doprovodil ji strohým sdělením: “Legenda se vrací 03.09.2022.

Tím ovšem vyvolal mezi sledujícími fanoušky nejistotu a pro jistotu se ptali, zda je myšleno březnové nebo naoapk zářijové datum. Diess pak upřesnil, že myslel třetí měsíc tohoto roku.

Prodej vozu pak začne ve třetím čtvrtletí v Evropě a během následujícího roku také v USA.

Vůz je postaven na technickém základě koncernové podvozkové platformy MEB, kterou využívají jak vozy Volkswagen ID.3., 4 a 5 a třeba také Cupra Born a Škoda Enyaq IV.

Ovšem ID.Buzz bude mít ve své podlaze zabudovánu největší možnou verzi baterie, do které lze nabít až 111 kWh elektřiny.

Nyní už je zjevné také to, že ID.Buzz dostane dvě délkové verze karosérie. V USA přitom bude k dispozici pouze ta s delším rozvorem. Navíc se připravuje rovněž užitková verze plechovou skříní nákladového prostoru.

Sériová verze ID.Buzz začne být dostupná po pěti letech od představení koncepčního vozu na autosalonu v Detroitu.

Finální verze má být přitom této studii velice podobná. Odlišnosti jsou pouze v některých detailech. Například jiná jsou teď zpětná zrcátka nebo kliky dveří. A ještě více se proměnil interiér.

Od roku 2025 začne Volkswagen nabízet ID.Buzz také ve verzi s autonomním řízením.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 24. března 2023

Očekáváme v 17:00 14°C

Celá předpověď