Volkswagen ID.4 byl v dubnu nejžádanějším elektromobilem

foto Volkswagen ID.4

Již téměř každý šestý nový osobní vůz, který se v dubnu prodal na evropském trhu, umí jezdit zcela bez místně produkovaných emisí. Vyplývá to z čerstvé statistiky portálu ev-volumes.com.

Bateriových elektromobilů a vozů s pohonem plug-in hybrid se v tomto měsíci zaregistrovalo do provozu 160.000 kusů, což je 15 procent z celkového počtu. V dubnu trh s osobními auty v Evropy meziročně obrovsky narostl (vloni platitl v této době přísný lockdown), ale v porovnání s dobou před epidemií koronaviru je stále výrazně nižší než na samém počátku roku 2020.

Převahu mají plug-in hybridy, tedy vozy, které pod svými kapotami vozí jak spalovací motor, tak elektromotor. Ty dosáhly na podíl 8,3 procenta, zatímco na BEV (bateriové elektromobily) 6,7 procenta.

Na pozici evropské jedničky se vyšvihl Volkswagen ID.4, za kterým následuje menší typ stejné značky – Volkswagen ID.3. Třetí a čtvrté místo náleží plug-in hybridům. Zatím se na stupních vítězů drží Volvo XC40 PHEV, ale čtvrtý Ford Kuga se mocně dotahuje. Tento vůz se vloni kvůli problémům s baterií určitý čas nesměl prodávat, nyní ale zájem o něj zase začal stoupat. Páté místo patří Renaultu Zoe.

Do první dvacítky, konkrétně na 19. místo se dostala Škoda Enyaq iV. V dubnu si v Evropě připsala 2439 čárek za prodané exempláře.

Zajímavostí je, že v dubnu se v Top 20 nenachází Tesla Model 3, přestože v souhrnné statistice za první čtyři měsíce letošního roku tento vůz žebříček vede. Tesla se ovšem drží strategie, že vozy do Evropy dodá v ohromném balíku vždy na konci každého čtvrtletí.

Tesel Model 3 se tedy zatím v Evropě letos prodalo více než 32.000 kusů. Druhý Volkswagen ID.3 má na svém kontě jen 17.000.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je úterý 9. srpna 2022

Očekáváme v 17:00 24°C

Celá předpověď