Vodík (zatím) není pro Volkswagen zajímavý

foto Elektromobil Volkswagen ID.4

Největší evropská automobilová značka Volkswagen trvá na tom, že bateriové elektromobily jsou tou správnou cestou pro pohon osobních aut v blízké a střednědobé budoucnosti. Vyplývá to z vyjádření šéfa značky Thomase Schäfera pro španělskou verzi časopisu Autobild.

Podle něho není vodíkový pohon v porovnání s bateriovými elektromobily v současné době konkurenceschopný. Zejména proto, že nádrže na vodík zabírají příliš místa v kabině. „Možná je to alternativa pro užitkové vozy, ale ne pro ta osobní. Alespoň ne pro následujících deset let,“ doplnil manažer.

Volkswagen se také logicky drží směru, který je pro něj ekonomicky zajímavým. Zatímco například v USA se v loňském roce prodalo jen 2707 kusů automobilů s vodíkovými palivovými články a za posledních 11 let celkem jen necelých 15 000, jen modelu ID.4 Volkswagen vloni v USA prodal přes 20 000 kusů.

Řada jiných značek přesto tento odmítavý postoj k vodíkovým palivovým článkům nesdílí. Například Toyota se tomuto pohonu chce věnovat poměrně intenzivně, stejně jako například Hyundai. Významné kroky směrem k vývoji vodíkových palivových článků dělá také například BMW nebo Honda.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď