Vlekaři na Černé hoře v Krkonoších začali zasněžovat sjezdovky

foto V lyžařském středisku SkiResort Černá hora - Pec probíhaly 13. listopadu přípravy na zahájení lyžařské sezony. Díky nočním mrazivým teplotám spustili vlekaři na Černé hoře sněžná děla.

Janské Lázně (Trutnovsko) - Vlekaři na Černé hoře u Janských Lázní v Krkonoších začali díky ochlazení zasněžovat sjezdovky. Dnes dopoledne byly na Černé hoře ve výšce 1260 metrů nad mořem asi tři stupně pod nulou. Od neděle v nejvyšších partiích hor napadlo asi čtvrt metru sněhu. Zahájení zasněžování v dalších hlavních krkonošských areálech v Peci pod Sněžkou a Špindlerově Mlýně bude záležet na dalším vývoji počasí, zjistila dnes ČTK u provozovatelů skiareálů.

"Od víkendu zasněžujeme sjezdovky na Černé hoře od výšky zhruba 1000 metrů nad mořem, a to v závislosti na aktuálních teplotách," řekla ČTK mluvčí SkiResortu Černá hora - Pec Zina Plchová. Kromě sjezdovky Anděl, na níž se na Černé hoře lyžuje nejdříve, byly sněžná děla a tyče v provozu i na sjezdovkách Zalomená, Pod kabinou a Hofmanky.

Video: Vlekaři na Černé hoře začali zasněžovat sjezdovky
13.11.2017, 12:57, autor: tad/zun, zdroj: ČTK

Zahájení lyžařské sezony bude podle Plchové záležet na dalším vývoji počasí. "Vše budeme upřesňovat v průběhu tohoto týdne," uvedla. Loni se na Černé hoře poprvé lyžovalo 12. listopadu, trvalý provoz středisko rozjelo 26. listopadu. V roce 2015 se na Černé hoře poprvé lyžovalo 27. listopadu.

Na Černé hoře vlekaři v létě a na podzim testovali výrobník sněhu SnowFactory, který umožňuje zasněžovat i v plusových teplotách. Kontejner se speciálním zařízením vyráběl sníh na horním úseku sjezdovky Anděl.

Jako první v ČR zahájil letošní zimní sezonu 26. října areál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku na sjezdovce dlouhé necelých 200 metrů. Sníh na ni areál vyrobil technologií SnowFactory.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 21:00 10°C

Celá předpověď