Vlak na Masarykově nádraží poškodil výhybku, omezilo to dopravu

foto Ilustrační foto - Masarykovo nádraží v Praze.

Praha - Strojvedoucí dnes odpoledne na pražském Masarykově nádraží projel návěstidlo zakazující další jízdu a osobní vlak poškodil výhybku. Nikdo nebyl zraněn, vznikla škoda za maximálně desítky tisíc korun. ČTK to řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Nehoda v odpolední dopravní špičce na zhruba dvě hodiny omezila provoz nádraží.

"Výhybka byla postavená pro jinou vlakovou cestu než pro ten vlak, z toho důvodu došlo k jejímu poškození," řekl Drápal. Podle tiskové zprávy Českých drah návěstidlo nerespektoval strojvedoucí společnosti KŽC. Firma provozuje vlaky mezi Masarykovým nádražím a Čakovicemi.

Mimořádná událost provoz ve stanici omezila po 15:00. Vlaky ve směru do Kralup nad Vltavou a Ústí nad Labem kvůli tomu začínaly a končily jízdu na nádraží v Holešovicích, spoje do Lysé nad Labem ve Vysočanech. Vlaky do Nymburka a na Český Brod a Kolín z Masarykova nádraží podle Českých drah i po nehodě vyjížděly bez omezení.

Dráhy cestujícím doporučily, aby místo vlakem do Holešovic a Vysočan jeli městskou hromadnou dopravou. V metru po dobu omezení byly platné i jízdenky dopravce. Doprava byla obnovena před 17:00, provoz směrem na Lysou nad Labem a Kralupy nad Vltavou se pak podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského během desítek minut vrátil do normálu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 11:00 13°C

Celá předpověď