Vláda má letos na programu už jen dvě řádná zasedání

foto Ilustrační foto - Premiér Bohuslav Sobotka přichází na schůzi vlády v Praze.

Praha - Vláda premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) má do konce roku v plánu dvě řádná zasedání. Ministři se sejdou 29. listopadu a případně také 11. prosince. Mimořádné zasedání kabinetu se bude konat v případě, že skončí ustavující schůze nové Poslanecké sněmovny. Pak by se kabinet sešel proto, aby mohl podat demisi, sdělil dnes v tiskové zprávě Úřad vlády.

Vláda měla podle původně schváleného harmonogramu zasedat každé pondělí až do Vánoc. Už bezprostředně po volbách v druhé polovině října však omezila podle zvyklostí svou činnost. Sobotka ohlásil, že kabinet už nebude schvalovat zákony a bude projednávat jen neodkladné záležitosti, evropskou agendu a materiály související se zahraniční politikou a bezpečnostní situací.

Úřad vlády dnes uvedl, že ministři se sejdou ve středu 29. listopadu a případně i v pondělí 11. prosince. První pracovní den po konci ustavující schůze Sněmovny se pak uskuteční mimořádné zasedání. "Jediným bodem takto mimořádně svolaného jednání kabinetu bude podání demise vlády do rukou prezidenta republiky," uvedl Úřad vlády.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 20. září 2018

Očekáváme v 13:00 28°C

Celá předpověď