Vláda bude mít prázdniny, ministři se znovu setkají 17. srpna

foto Zleva ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, ministryně spravedlnosti Marie Benešová, ministryně financí Alena Schillerová, premiér Andrej Babiš, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová vystoupili 27. července 2020 v Praze na tiskové konferenci po jednání vlády.

Praha - Pokud si to nevyžádá zhoršení epidemie koronaviru nebo jiná mimořádná situace, sejde se vláda na pravidelném zasedání 17. srpna. ČTK to řekl mluvčí kabinetu Vladimír Vořechovský. Příští týden začínají vládní prázdniny, během kterých zastupuje premiéra Andreje Babiše (ANO) v případě nutnosti vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO), která jako ministryně financí připravuje během prázdnin návrh rozpočtu na příští rok.

Práce čeká během tradičního volna také ministerstvo školství, které má v srpnu představit možnosti úprav školní výuky pro případ, že na podzim epidemie zesílí. Vláda zatím neschválila ani návrh tohoto úřadu na zavedení možnosti distanční výuky do legislativy. Návrh přitom počítá s rychlým legislativním schválením.

Součinnost Sněmovny předpokládá také dnes představený záměr úpravy volební praxe pro říjnové hlasování o nových krajských zastupitelstvech a části Senátu. Ministerstvo vnitra chce vládě návrh předložit právě 17. srpna. Po diskusi s parlamentními stranami plánuje normu připravit 5. srpna. Do konce srpna by návrh mohly projednat obě komory Parlamentu, podle místopředsedy KDU-ČSL Jana Bartoška se tak stane na mimořádné schůzi dolní komory. Na souhlas vlády čeká také žádost o navýšení rozpočtu ministerstva spravedlnosti na odchodné vězeňské služby či nemocenské.

Prezident Miloš Zeman dovolenou zahájil na začátku července, volno měl do počátku tohoto týdne. Většinu času chtěl strávit na zámku v Lánech. Dnes na Pražském hradě podle svého mluvčího Jiřího Ovčáčka přijal prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého. Ve středu bude jmenovat nové soudce, propůjčí generálskou hodnost plukovníku Pavlu Lipkovi a rektorkou Univerzity obrany v Brně jmenuje Zuzanu Kročovou.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pondělí 18. ledna 2021

Očekáváme v 19:00 0°C

Celá předpověď