Vítr zastavil lanovku na Sněžku, horní úsek nepojede asi celý den

foto Kabinová lanovka na nejvyšší českou horu Sněžku.

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Horní úsek lanovky na Sněžku nejede kvůli silnému větru. Lanovka může být v provozu do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině. ČTK to dnes řekl náčelník lanové dráhy Jiří Martinec. Dnes dopoledne byla na Sněžce mlha, sněhový poprašek a teplota se pohybovala těsně pod nulou.

"Nahoře fouká mezi 80 až 90 kilometrů v hodině. S největší pravděpodobností horní úsek nepojede celý den," řekl dnes dopoledne ČTK Martinec.

Lanovku na Sněžku tvoří dva úseky, Pec pod Sněžkou - Růžová hora a Růžová hora - Sněžka. Celková délka lanové dráhy je asi 3,5 kilometru. Z hlediska převýšení a počasí jde v ČR o nejextrémnější kabinovou lanovku. Převýšení lanové dráhy z dolní stanice v Peci do horní stanice na Sněžce je přes 700 metrů. První úsek má převýšení asi 510 metrů a druhý 260 metrů. V dolním úseku vozí cestující 16 kabin, v horním 18.

Proměnlivá oblačnost má vydržet dnes celý den, vítr má na večer slábnout. V noci na čtvrtek má být podle meteorologů oblačno až polojasno, zejména na horách zpočátku ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty mají být 6 až 3 stupně Celsia, při vyjasnění v horských údolích kolem nuly. Vítr by měl nadále slábnout. Ve čtvrtek má být jasno až polojasno, odpoledne místy až oblačno. Ráno ojediněle mlhy. Nejvyšší denní teploty mohou vystoupat až na 16 stupňů Celsia.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je středa 21. srpna 2019

Očekáváme v 17:00 22°C

Celá předpověď