Vítkovice zdolaly Brno, Litvínov ukončil domácí sérii Liberce

foto Utkání 36. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Kometa Brno, 18. ledna 2019 v Ostravě. Zleva Tomáš Plekanec z Brna a Rostislav Olesz z Vítkovic.

Praha - Hokejisté Třince vyhráli v 36. kole Tipsport extraligy na ledě posledních Pardubic 5:2 a vedou tabulku už o tři body před Vítkovicemi. Ostravané zdolali doma mistrovskou Kometu Brno 3:2 a poskočili ze čtvrté pozice. Předstihli Liberec, který doma podlehl Litvínovu 2:3, a Hradec Králové, jenž prohrál v Plzni 0:4.

Třinec se s Pardubicemi trápil a definitivně ho zlomil až v polovině třetí třetiny, kdy se za stavu 3:2 během 12 vteřin trefili Michal Kovařčík a David Cienciala. Pardubice prohrály sedmé utkání v řadě.

Vítkovice prolomily sérii nezdarů v utkáních s Brnem a zvítězily nad Kometou po osmi porážkách v řadě. Z posledních osmi kol si připsaly sedmou výhru. Vítězný gól dal Jan Výtisk, který skóroval v 28. minutě střelou od modré čáry. Tři body v závěru pojistili Rastislav Dej a v power play Rostislav Olesz.

Liberec ve své hale neuspěl po 11 výhrách v řadě poprvé od 27. října, kdy podlehl Spartě 4:5 po prodloužení. Litvínov navázal na vítězství z Brna a upevnil si desáté místo. Vítěznou branku dal ve 44. minutě útočník Lukáš Kašpar.

Hradecký Mountfield neuspěl po sérii pěti výher. Plzeň si připsala pátou výhru z posledních šesti utkání. Uspěla i díky dvěma využitým přesilovkám. Hosté naopak ve svých šancích neskórovali a plzeňský gólman Dominik Frodl vychytal čtvrtou nulu v sezoně. V domácím dresu se blýskl dvěma trefami Vojtěch Němec.

Olomouc potvrdila, že se jí proti Mladé Boleslavi daří a vyhrála na ledě Středočechů 4:1. Zdolala je popáté za sebou a ukončila sérii čtyř porážek. Druhým hattrickem v sezoně se o to zasloužil útočník Petr Strapáč. Mladá Boleslav neuspěla po třech výhrách.

Zlín zvítězil na ledě předposledního Chomutova 4:1 a po šňůře pěti porážek vyhrál podruhé za sebou. Berani vedli ve 32. minutě už 4:0. Piráti po sérii tří vítězství podruhé po sobě vyšli naprázdno.

Chomutov zůstává o šest bodů za dvanáctými Karlovými Vary, které podlehly doma Spartě 1:4 a připsaly si utrpěly sedmou porážku za sebou. Pražané se zvedají a po sérii čtyř utkání bez bodu vyhráli čtvrtý z posledních šesti zápasů.

Statistika zápasů 36. kola extraligy:

--------

HC Vítkovice Ridera - HC Kometa Brno 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Š. Stránský (P. Zdráhal, J. Mrázek), 28. Výtisk (Š. Stránský, P. Zdráhal), 52. Dej (Lev, Olesz), 58. Olesz (Lev) - 23. Baranka (P. Holík, O. Němec). Rozhodčí: Hribik, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 9539.

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. T. Knotek (D. Šťastný, Orsava) - 12. Jergl (Ostřížek, J. Knotek), 20. Strapáč (Burian, Irgl), 48. Strapáč (Irgl, Burian), 59. Strapáč. Rozhodčí: A. Jeřábek, M. Sýkora - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:3, navíc Jaroměřský (Olomouc) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3312.

HC Škoda Plzeň - Mountfield Hradec Králové 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. V. Němec (Gulaš, N. Jones), 27. Kratěna (Jan Kovář, Kodýtek), 42. V. Němec (Kracík), 58. Pour (Kantner, Kvasnička). Rozhodčí: Šír, Pavlovič - Jindra, Zíka. Rozhodčí: Šír, Pavlovič - Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 5359.

Piráti Chomutov - PSG Berani Zlín 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 34. Duda (Vantuch) - 2. P. Sedláček (E. Kulda, Žižka), 6. Honejsek (Okál, Herman), 30. Šlahař (D. Nosek, Freibergs), 32. Herman (Honejsek, Šlahař). Rozhodčí: Hradil, Úlehla - D. Jelínek, Malý. Vyloučení: 3:3, navíc V. Růžička ml. (Chomutov) 10 mi. Využití: 1:0. Diváci: 3421.

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 56. Gríger (T. Rachůnek, Flek) - 2. Košťálek (Kevin Klíma, P. Vrána), 46. Smejkal (M. Beran, Sill), 57. Blain (Sill), 59. Forman (Klimek). Rozhodčí: Pešina, M. Petružálek - Brejcha, Pešek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 4068.

HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 18. Rolinek (Hovorka), 50. Cardwell (Machala, Poulíček) - 17. Roth (M. Doudera, Marcinko), 25. Polanský (Martin Růžička, Roth), 44. M. Kovařčík (Chmielewski, Gernát), 51. Marcinko (Hrňa, Martin Růžička), 51. Cienciala (Svačina). Rozhodčí: R. Svoboda, Hejduk - Hynek, Polák. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Diváci: 6533.

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Stříteský (Ševc), 16. Redenbach (Birner, M. Zachar) - 3. Jícha (F. Lukeš), 23. J. Petružálek, 44. Kašpar (Helt). Rozhodčí: Lacina, Pražák - L. Kajínek, K. Zavřel. Vyloučení: 7:7, navíc Piché (Litvínov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6174.

Neděle 20. ledna - 37. kolo:

15:00 HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc (vzájemné zápasy v této sezoně: 2:4, 1:4), HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň (2:3, 4:1),

15:30 HC Verva Litvínov - HC Sparta Praha (0:2, 2:1), PSG Berani Zlín - BK Mladá Boleslav (5:3, 3:2), HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov (6:3, 3:1),

16:20 HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec (2:5, 2:5; ČT2),

17:00 Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Ridera (4:1, 5:4 po sam. nájezdech).