Vítkovice vyřadily v předkole Spartu, Zlín si vynutil pátý zápas

foto Předkolo play off hokejové extraligy - 4. utkání: HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera, 15. března 2019 v Praze. Hráči Vítkovic se radují z vítězství a postupu do play off.

Praha - Hokejisté Vítkovic vyhráli ve čtvrtém zápase předkola Generali play off Tipsport extraligy na ledě Sparty 5:1 a postoupili do čtvrtfinále, ve kterém se utkají s Třincem. O soupeři pro liberecké vítěze základní části rozhodne nedělní pátý zápas Mladé Boleslavi se Zlínem, který doma zvítězil 2:1 v prodloužení a odvrátil konec sezony.

Ostravský celek vyhrál sérii 3:1 a potvrdil pozici lépe postaveného týmu po základní části. Pražané dokázali ve čtvrtek ještě odvrátit konec sezony, dnes ale na soupeře nestačili.

Rozhodující třígólový náskok si Vítkovice vytvořily ve druhé třetině. Spolehlivý výkon podal brankář Patrik Bartošák, který si připsal 45 zákroků. Sparta tak obsadí stejně jako před rokem 10. místo.

Zlín prohrával s Mladou Boleslavi od 14. minuty po brance Martina Procházky, ale Berani výsledek otočili. Nejdříve vyrovnal 46 sekund před koncem první třetiny Tomáš Fořt a v čase 68:33 rozhodl Zdeněk Okál.

Ve 2. kole skupiny o umístění předposlední Chomutov podlehl doma v severočeském derby Litvínovu 2:4 a neumazal nic z šestibodového manka na dvanácté Karlovy Vary. Ani Energie neuspěla, na ledě posledních Pardubic prohrála 1:5.

Předkolo play off extraligy - 4. zápasy:

--------

PSG Berani Zlín - BK Mladá Boleslav 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Fořt, 69. Okál (Dufek) - 14. M. Procházka (D. Šťastný, Žejdl). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - J. Svoboda, D. Klouček. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 4624.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 37. Jarůšek (Rousek) - 12. Š. Stránský, 23. Kucsera (P. Zdráhal, Š. Stránský), 35. Poletín (Szturc, Schleiss), 38. Trška (Dej, Olesz), 55. Lev. Rozhodčí: Lacina, Šír - Lederer, Lhotský. Vyloučení: 7:6, navíc Kucsera (Vítkovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 6764. Konečný stav série: 1:3.

2. kolo skupiny o umístění v extralize:

--------

Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Vantuch (L. Kovář), 53. Koblasa (V. Růžička ml., J. Stránský) - 6. V. Hübl (P. Svoboda), 15. Drašar, 21. Myšák (L. Kašpar), 31. M. Hanzl (L. Kašpar, Ščotka). Rozhodčí: R. Svoboda, Bejček - Kis, Lučan. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3833.

HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. L. Horký (J. Zdráhal, Mandát), 23. Poulíček (J. Kloz), 26. Hovorka (Rolinek), 31. M. Kratochvil (J. Kloz, Ihnacak), 59. M. Kratochvil (Ihnacak, P. Sýkora) - 16. T. Mikúš (Roman Vlach, Balán). Rozhodčí: Kika, Obadal - Bryška, L. Kajínek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 3524.

Neděle 17. března - 5. zápas:

17:00 BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín (stav série: 2:2; výsledky zápasů: 3:1, 0:2, 2:1, 1:2; ČT sport).