Vítězka turnaje WTA v Praze si vydělá přes milion

foto Tenisová raketa s míčkem. Ilustrační foto.

Praha - Vítězka tenisového turnaje WTA série 125K v Praze, který v sobotu začne jako náhrada za zrušenou kvalifikaci grandslamového US Open, si vydělá 48.000 dolarů, v přepočtu přes milion korun. Do pavouka pro 128 tenistek ze druhé a třetí stovky žebříčku se z českých hráček přímo dostaly Denisa Šátralová, Miriam Kolodziejová a Jesika Malečková. Dalších osm českých tenistek dostalo divokou kartu. Jsou mezi nimi například mladičké naděje Linda Fruhvirtová a Nikola Bartůňková, které si v koronavirové pauze zahrály na exhibičních akcích s českou elitou. Nejmenovaná hráčka měla před turnajem pozitivní test na koronavirus. Hráčka nemá žádné příznaky a zůstává na svém hotelovém pokoji, informoval ředitel turnaje David Trunda.

Dotaci přes tři miliony dolarů hradí Americká tenisová asociace (USTA). Turnaj TK Sparta Prague Open 2020 měl mít původně 64 hráček ve dvouhře a poloviční dotaci, protože se počítalo se souběžnou akcí v rakouském Portschachu. Ta ale byla nakonec zrušena a startovní pole i dotace v Praze se zdvojnásobily.

Ve dvouhře tak turnaj rozsahem odpovídá grandslamu. Navíc bude 32 párů ve čtyřhře. Kvůli tomu se bude hrát na antuce nejen v areálu ve Stromovce, ale do středy také v areálu I. ČLTK na Štvanici. "Celkově je rozsahem všeho zhruba 70 procent navíc oproti běžnému turnaji, skoro dvojnásobek," poznamenal ve videokonferenci ředitel turnaje David Trunda.

Velmi obtížné bylo pro organizátory vzhledem ke koronavirovým omezením sehnat odpovídající počet míčů. Těch se totiž spotřebuje devět tisíc. V Praze už je 150 hráček a tři stovky členů jejich doprovodu. Všechny aktérky jsou ubytované v jednom hotelu, což platí i pro všechny české tenistky. To je změna oproti předchozímu turnaji WTA v Praze, kdy tenistky z Prahy mohly přebývat ve svých bytech.

Největší turnaj, jaký kdy v Česku byl, se vzhledem k panujícím omezením uskuteční bez diváků. Vyvrcholí v neděli 6. září.

Hráčka měla před turnajem v Praze pozitivní test na covid

Nejmenovaná tenistka měla před turnajem v Praze, který bude od soboty náhradou za kvalifikaci US Open, pozitivní test na koronavirus. Hráčka nemá žádné příznaky a zůstává na svém hotelovém pokoji. O dalším postupu se rozhodne podle výsledku kontrolního testu, který bude k dispozici v sobotu. Při videokonferenci o tom dnes informoval ředitel turnaje David Trunda.

Turnaj tím nebude nijak ohrožen. "Hráčka se s nikým nepotkala. Je to důkaz, že procesy, které máme nastavené, fungují," řekl Trunda. Všechny hráčky i jejich doprovod musejí okamžitě po příjezdu do Prahy na testy a následujících 24 hodin musejí strávit v izolaci na pokoji, kde čekají na výsledek. Zatím byl ze zhruba tisícovky testů pozitivní na covid-19 jen tento jeden.

Do Prahy na dosud největší akci WTA v Česku dorazilo na dvouhru i čtyřhru celkem 150 hráček ze druhé a třetí stovky žebříčku, které mají dohromady 300 členů doprovodu. Testy pro aktérky turnaje i organizační tým se budou opakovat každých pět dní, celkem jich bude zhruba dva a půl tisíce. Pro pořadatele je zajišťuje laboratoř Agel, jak tomu bylo i při nedávném mimořádném pražském turnaji WTA, který vyhrála světová dvojka Simona Halepová z Rumunska.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je úterý 19. ledna 2021

Očekáváme v 21:00 3°C

Celá předpověď