Vítězem Maurerova výběru se stala pražská Bellevue

foto Vítězem 24. ročníku ankety Maurerův výběr Grand Restaurant se stala pražská Bellevue (na snímku z 28. listopadu 2019).

Praha - Vítězem 24. ročníku ankety Maurerův výběr Grand Restaurant se stala pražská Bellevue. Loňský vítěz - restaurace Terasa U Zlaté studně - se letos mezi deset nejlepších restaurací nedostal. Výsledky dnes vyhlásili organizátoři soutěže v Praze. Manažer Bellevue František Novák ČTK řekl, že z restaurace před třemi měsíci odešel šéfkuchař Marek Šáda. Jméno nového šéfkuchaře restaurace zveřejní na začátku příštího roku.

Fotogalerie

"Letošní desítka nejlepších restaurací je zajímavá tím, že se tu objevily podniky mimopražské a také restaurace spíše menších rozměrů nebo téměř rodinné, jako jsou Yamato, Levitate, Taro nebo Le Marché," uvedl při vyhlašování gurmán Pavel Maurer.

Druhou příčku v soutěži obsadila hotelová restaurace z pražského Four Seasons Cotto Crudo, kde už několik let pracuje uznávaný italský kuchař Leonardo Di Clemente.

Třetí místo patří pražské restauraci Levitate, kterou k úspěchu dovedl šéfkuchař Christian Chu, původem z Vietnamu. Nabízí patnáctichodové menu, jehož konzumace podle Chua zabere v průměru tři hodiny. "Bavit hosty po celou dobu není jednoduché, proto i naše gastronomické představení neustále gradujeme. Velká kuchyně Levitate tvoří zážitkový celek a opravdu se nedá přehrát během půl hodiny, musíte ho zažít. Ostatně opera se také nedá zkrátit," sdělil ČTK šéfkuchař oceněné restaurace. Ocenění nezískala ani jedna z restaurací, které se pyšní michelinskou hvězdou, tedy pražské La Degustation Boheme Burgeoise a Field.

Restaurace letos hodnotilo 1678 dobrovolných komisařů, kteří tajně navštívili kolem 1000 vybraných podniků. Při návštěvách restaurací utratili přes šest milionů korun. Loni se do restaurací vydalo 1532 dobrovolníků. Průměrná cena jídla činila 740 korun.

Na základě jejich chuťových zážitků vzniká gastronomický průvodce, který jeho vydavatel Maurer založil v roce 1997 pod názvem Gurmán. Nyní se průvodce jmenuje Grand Restaurant. Jeho cílem je přinášet o restauracích ověřené informace.

Hodnotí se především jídlo, které má v konečném hodnocení dvě známky. Další známka se uděluje za obsluhu a další za interiér.

Pořadí restaurace Název podniku Poloha
1. Bellevue Smetanovo nábřeží 18, Praha 1
2. Four Seasons hotel, Cotto Crudo Veleslavínova 2a, Praha 1
3. Levitate Resaurant Štěpánská 611/14, Praha 1
4. Portfolio Havlíčkova 1030/1, Praha 1
5. Chateau Mcely, Piano Nobile Mcely 61
6. InterContinental hotel, Zlatá Praha Pařížská 30, Praha 1
7. Yamato U Kanálky 14, Praha 2
8. - 9. Le Marché Mariánskolázeňská 4, Karlovy Vary
8. - 9. Taro Nádražní 300/100, Praha 5
10. Entrée Ostravská 1, Olomouc

 

Zdroj: Maurerův výběr

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je středa 15. července 2020

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď