Vítězem Kempu roku je Stříbrný rybník na Královéhradecku

foto Turistika. Kemp. Karavany. Ilustrační foto

Praha - Vítězem čtrnáctého ročníku ankety Kemp roku 2018 se stal Kemp a chaty Stříbrný rybník z Královéhradeckého kraje. Toto místo zvítězilo také v kategorii nejlepší kemp pro mladé páry pařany. Do hlasování na internetu a přímo v kempech se zapojilo 11.875 lidí, loni jich bylo pod 11.000. Mohli hodnotit 1630 českých a slovenských rekreačních areálů. ČTK to dnes sdělili organizátoři z portálu Dokempu.cz, který anketu každoročně pořádá.

Loni do českých kempů podle dat Českého statistického úřadu zavítalo rekordních 1,36 milionu návštěvníků. O rok dříve jich bylo 1,2 milionu, turistů v kempech přibývalo již sedmým rokem v řadě.

Vítězný kemp měl podle hodnotitelů krásné prostředí a výhodou byl také blízký rybník ke koupání nebo široká možnost výběru ubytování. "Vybavenost areálu, doprovodné a sportovní aktivity, dobré jídlo v restauraci, vstřícný a příjemný personál a čisté a udržované sociální zařízení," doplňuje manažer portálu Aleš Hanzl proč kemp v anketě vyhrál.

Nejpopulárnější kategorií byl kemp pro rodiny s dětmi, kde vyhrál loňský vítěz Autocamp Sedmihorky. Tato kategorie zákazníků je podle Hanzla pro provozovatele kempů jednou z nejdůležitějších. V posledních letech kempy registrují vzrůstající počet domácích návštěvníků s karavany a obytnými auty. Zatímco dříve s nimi přijížděli zejména zahraniční hosté, dnes v nich o prázdninách 'bydlí' čím dál více Čechů. Klienti jsou také stále náročnější, a tak častěji požadují prázdninové bydlení s vlastním sociálním zařízením. Chatky a bungalovy jsou ve většině kempů obsazeny dlouho dopředu," dodal Hanzl.

Výsledky ankety

1. Kemp a chaty Stříbrný rybník - Královéhradecký kraj
2. Autocamp Sedmihorky - Liberecký kraj
3. Rekreační středisko Stará Živohošť - Středočeský kraj
4. Autokemp Frenštát pod Radhoštěm - Moravskoslezský kraj
5. ATC Trusalová - Slovensko
6. Liščí Mlýn - Moravskoslezský kraj
7. Kanak - kemp Branná - Jihočeský kraj
8. CAMP DOLCE - Královéhradecký kraj
9. Autokemp Merkur Pasohlávky - Jihomoravský kraj
10. Koupaliště a kemp Pecka - Královéhradecký kraj

 

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je sobota 24. srpna 2019

Očekáváme v 21:00 22°C

Celá předpověď