Vítězem filmových cen SAG je snímek Chicagský tribunál

foto Herci Mark Rylance (vlevo) a Eddie Redmayne ve filmu Chicagský tribunál.

Los Angeles - Hlavní ocenění při udílení cen amerického Sdružení filmových a televizních herců (SAG) získal snímek Chicagský tribunál režiséra Aarona Sorkina, bodovalo však i hudební drama Ma Rainey - matka blues, které vyneslo ceny za herecký výkon Viole Davisové a Chadwicku Bosemanovi. Server The Hollywood Reporter upozornil, že poprvé v historii cen si ani jedno ze čtyř hlavních hereckých ocenění neodnesl běloch.

Velkým úspěchem jsou ceny SAG pro streamovací platformu Netflix, která produkovala snímky Ma Rainey - matka blues i Chicagský tribunál, ale například i seriál Koruna. Ten získal dvě ceny, jednu z nich díky výkonu herečky Gillian Andersonové v roli britské expremiérky Margaret Thatcherové. Seriál Netlixu Ozark zase vynesl cenu za herecký výkon Jasonu Batemanovi.

Ceny Sdružení filmových a televizních herců bývají považovány za jeden z nejspolehlivějších indikátorů úspěchu při udílení Oscarů, protože herci tvoří největší část hlasujících americké filmové akademie, která o Oscarech rozhoduje.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je středa 14. dubna 2021

Očekáváme v 5:00 1°C

Celá předpověď